• guidePORT - opis systemu - Zdjęcie nr 1
  guidePORT - opis systemu - Zdjęcie duże nr 1

guidePORT - opis systemu

Opis systemu guidePORT.
Nr. katalogowy:
Zapytaj o dostępność

Opis systemu guidePORT.

Wiedza przekazywana głosem

Zwiedzanie z automatycznym przewodnikiem - muzeumDokąd prowadzi droga znajdująca się w tle na obrazie pt. Mona Lisa? W jaki sposób żyli rdzenni mieszkańcy wschodniej Kanady? I dlaczego winorośle w Galicji wydają się, że unoszą się nad ziemią? Muzea i wystawy, parki rozrywki i wycieczki po miastach, kina oraz ogrody zoologiczne – wszędzie tam jest tak wiele informacji, że nie sposób ich wszystkich przekazać i łatwo przyswoić. A w dodatku nie każdy uczestnik zorganizowanej grupy chce w danym miejscu uczestniczyć w zbiorowym zwiedzaniu – niektórzy z nich wolą poznawać nowe rzeczy samodzielnie, w swoim własnym tempie.

 

System guidePORT firmy Sennheiser pozwala zwiedzającym na taki właśnie indywidualny sposób poznawania nowych miejsc i otrzymywania interesujących ich informacji. Jest on na tyle prosty, wygodny i uniwersalny, że już ponad 100 dużych światowych projektów oferuje go swoim gościom. Ten bazujący na słuchawkach oraz bezprzewodowych nadajnikach system zawsze wie, gdzie dany zwiedzający znajduje się np. w muzeum, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może niezależnie przekazywać informacje wynikające z obecności zwiedzającego w konkretnym miejscu i w dodatku w języku, który ta osoba wybrała. Treści, które zostały przygotowane do przekazania w danym miejscu odnośnie konkretnego obiektu, docierają bezpośrednio do uszu zwiedzającego w niezwykle wygodny i przyjazny sposób.

 

System

guidePORT to bezprzewodowy, cyfrowy system automatycznego przewodnika. Na samym końcu tego systemu – w posiadaniu zwiedzającego, znajduje się intuicyjne, łatwe w użytkowaniu i wytrzymałe urządzenie odbiorcze (guidePORT), które wygodnie trzyma się w dłoni lub można włożyć do kieszonki, a także lekkie i niezwykle wygodne słuchawki Sennheiser. guidePORT jest oferowany w dwóch typach: z automatyczną funkcją odtwarzania informacji oraz z manualnym sterowaniem odtwarzania. W przypadku pierwszego typu, system automatycznie odtwarza przygotowane informacje, podczas gdy w drugim typie zwiedzający mogą sami zdecydować, jakie informacje chcą usłyszeć.

 

Korzystając z systemu guidePORT twoi goście mogą dowiedzieć się znacznie więcej o idei twojej wystawy, a także o samych eksponatach, niż w przypadku innych systemów informacyjnych. A wszystko to w niezwykle przyjazny i komfortowy sposób. Ponieważ nie muszą oni trzymać żadnych ulotek lub innych materiałów informacyjnych, ich obydwie dłonie są wolne, co dodatkowo zwiększa komfort oglądania.

 

guidePORT działa skutecznie zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w pomieszczeniach.

 

guidePORT jest elastyczny w takim stopniu, jakiego wymaga twoja wystawa. Masz możliwość zmiany nagranych informacji w dowolnym czasie, dołączania multimedialnych prezentacji, a także korzystając z systemu nagłośnieniowego P.A., przekazywania dodatkowych bieżące informacje w dowolnym momencie. System guidePORT posiada również możliwość rejestrowania i prezentacji danych statystycznych dotyczących preferencji osób zwiedzających twoją wystawę.

 

System guidePORT jest produkowany w Niemczech przez firmę Sennheiser – jednego z liderów światowej produkcji kompletnych rozwiązań audio. System ten został poddany wielu testom i możesz być pewien, że w każdym momencie i w każdej sytuacji możesz mu w pełni zaufać! 

 


guidePORT w praktyce

Każdy zwiedzający otrzymuje swój własny przenośny odbiornik guidePORT wraz ze słuchawkami w centralnym punkcie obsługi (zwykle jest to kasa biletowa lub recepcja).

 

W tym miejscu zwiedzający wybierają poziom otrzymywanych informacji, który jest dla nich najbardziej odpowiedni. guidePORT daje możliwość zaoferowania różnych programów oraz poziomów informacji dla dzieci oraz dorosłych. Co więcej, korzystając z systemu guidePORT, możesz ekspertom z danej dziedziny zaoferować specjalne nagrania, które będą odpowiednie dla ich bogatej wiedzy i ich merytorycznych oczekiwań. A wszystko to w języku, który mogą wybrać poszczególni goście.

 

Kolejną zaletą systemu guidePORT jest możliwość przekazywania informacji specjalnie dostosowanych do obsługi osób niewidomych oraz niedowidzących, dzięki której system guidePORT może mieć istotny wkład we wspieraniu dostępności różnych dóbr cywilizacyjnych dla tych grup społecznych. Dodatkowo może ci to ułatwić nasza szeroka oferta urządzeń audiologicznych, którą możesz połączyć z systemem guidePORT.

 

Zaraz po uruchomieniu guidePORT odtwarza informacje początkowe: natychmiast twoi goście są zaskoczeni i niezwykle usatysfakcjonowani nowoczesną i indywidualnie przygotowaną pod ich kątem obsługą, którą im zapewniasz.

 

GuidePORT pozwala twoim gościom cieszyć się zwiedzaniem ekspozycji we własnym tempie i na swój sposób. Otrzymują oni zarówno pakiet niezbędnych informacji, jak również mogą czuć się w pełni swobodnie podczas wizyty i nigdy nie doświadczać reżimu wcześniej ustalonych tras czy ram czasowych. W tym wypadku jest zupełnie odwrotnie: to zwiedzający sami określają miejsca, gdzie chcą iść, zgodnie z własnymi upodobaniami. Jeśli tylko chcą zatrzymać się trochę dłużej przed konkretnym eksponatem, odsłuchiwać określoną ścieżkę audio wiele razy lub też wrócić do ulubionego obrazu znajdującego się trzy pomieszczenia wcześniej – dzięki guidePORT jest to wszystko możliwe. Głośność odsłuchiwanych informacji można określić zgodnie z własnymi preferencjami, a w razie potrzeby zawsze można ją zmienić. A wszystko to w praktycznie nieograniczony sposób, zarówno w pomieszczeniach, jak również na otwartym terenie.

 

W przeciwieństwie do innych systemów audio, guidePORT pozwala również zaoferować klasyczną formę zwiedzania z przewodnikiem, z wykorzystaniem np. mikrofonu bezprzewodowego. Te klasyczne już elementy można połączyć z innowacyjnymi możliwościami, jakie oferuje ten system informacyjny. Przewodnik jest w stanie uruchomić odtwarzanie wcześniej nagranych ścieżek audio w odbiornikach zwiedzających za dotknięciem jednego przycisku. Takie rozwiązanie odciąża go od konieczności zapamiętywania wszystkich informacji dotyczących prezentowanych eksponatów. W ten sposób przekaz informacji może też odbywać się bez zakłócania zwiedzania innym gościom. Zarówno zwiedzający, jak również przewodnicy będą niezwykle wdzięczni, że umożliwiłeś im skorzystanie z tego typu rozwiązań!

 


Jakie są korzyści dla zwiedzających / klientów?

GuidePORT pozwala sprostać oczekiwaniom gości bez dużego wysiłku, zarówno przez zaoferowanie turystom możliwości odsłuchu informacji w ich języku ojczystym, jak też  udostępnienie wyspecjalizowanych pakietów informacji (obok standardowych), oddzielnie dla ekspertów czy dzieci. Dzięki guidePORT wszystko to jest możliwe. Ponadto ten system umożliwia również zaoferowanie specjalnie przygotowanych prezentacji, na przykład dla potrzeb szkoleń czy też szczególnych projektów dydaktycznych.

Dostępność dla wszystkich!

Obecność systemu guidePORT pozwala też na przygotowanie specjalnych prezentacji audio dla osób niewidomych lub słabowidzących. Dzięki nim twoje ekspozycje będą jeszcze bardziej dostępne. Jesteśmy więcej niż szczęśliwi, że możemy zapewnić wszelkie usługi z tym związane.

guidePORT – niezapomniane przeżycie nawet dla osób z problemami słuchu.

Firma Sennheiser jest ekspertem w tej dziedzinie, a także możemy się poszczycić tym, że od wielu już lat i z ogromnym sukcesem produkujemy własny system i urządzenia wspomagania słyszenia. Będziemy niezwykle usatysfakcjonowani mogąc ci pokazać, jak system guidePORT potrafi wykorzystać wszelkie możliwości związane z obsługą osób niedosłyszących i zapewnić im prawdziwie niezapomniane przeżycia.

Korzyści dla zwiedzających w skrócie:
 • Zapomnij o stałych trasach zwiedzania.
 • Kolejki turystów przed eksponatami należą już do przeszłości.
 • Nigdy więcej przerw i komplikacji podczas oglądania wystaw.
 • Koniec z niezrozumiałym przekazywaniem informacji przez przewodników w wyniku głośnego szumu otoczenia.
 • Komfortowe i lekkie słuchawki Sennheiser zapewniające pełną swobodę zwiedzania.
 • Solidne komponenty zapewniają ogromną wygodę użytkowania.
 • Intuicyjna i łatwa obsługa systemu guidePORT.
 • Informacje są rozumiane od razu.
 • Przekazywane treści mogą być przygotowywane dla różnych profili zwiedzających – można np. przygotować specjalne nagrania dla osób niewidomych oraz słabowidzących.

 


Jakie są korzyści dla wystawców?
„Cel – znaleźć rozwiązania”

Gdy opracowywaliśmy system guidePORT, skupiliśmy się na zagadnieniach dotyczących określonych potrzeb zwiedzających oraz wystawców. W konsekwencji stworzyliśmy niezwykle perspektywiczny system. Niezależnie od tego, czy będzie on obsługiwać wycieczki chcące zobaczyć tylko kilka eksponatów czy też wszystkie atrakcje dużego miasta, system guidePORT będzie niezawodnym i niezwykle godnym zaufania rozwiązaniem.

„Elastyczność”

guidePORT jest doskonałym rozwiązaniem niezależnie od przewidzianego budżetu i stawianych wymagań. Za jego pomocą można zrealizować praktycznie każdy sposób komunikacji. Nagrania tekstów mogą być szybko zmieniane, a nowe tereny wystawowe mogą być bardzo szybko włączone w zakres pracy systemu.

 

Niezależnie od treści i formy wiadomości – zawsze możesz polegać na guidePORT.

„Bezpieczna inwestycja”

Tak jak w przypadku wszystkich produktów firmy Sennheiser, również cały system guidePORT składa się z elementów najwyższej jakości. Są one niezwykle wytrzymałe, bardzo nowoczesne i wyjątkowo użyteczne. Z systemem guidePORT jesteś znakomicie wyposażony na przyszłość. Wszystkie funkcje systemu zostały zaprojektowane z myślą o bezkompromisowej opłacalności. Inwestycja w system guidePORT nie może być bardziej bezpieczna, a profity z jej posiadania będą widoczne natychmiast.

 

Rozpocznij z podstawową konfiguracją i stopniowo rozbudowuj twój system guidePORT – pozwól, aby system rozwijał się i coraz bardziej spełniał twoje oczekiwania.

„Przyjazny użytkownikowi”

Wybór należy do ciebie – możesz zarówno rozpocząć korzystanie z podstawowej wersji systemu, w której zwiedzający sami sterują odtwarzaniem nagrań manualnie lub też możesz zdecydować się na wersję automatyczną, w której to eksponaty „wiedzą”, kiedy pojawia się przy nich zwiedzający, a guidePORT automatycznie odtwarza informacje z najwyższą jakością dźwięków hi-fi. Twoi klienci nie tylko będą niezwykle wdzięczni, ale również szybko podzielą się swoimi wyjątkowymi doznaniami ze swoimi przyjaciółmi.

 

Różne nagrania dla dzieci i dorosłych gwarantują wyższy poziom wygody i możliwość przekazania treści w najbardziej odpowiedni sposób. Bez najmniejszych problemów można nawet przygotować prezentacje dla ekspertów i to w różnych językach, a wszystko kontrolować w trybie online.

 

Maksymalna dostępność dla wszystkich: dysponując systemem guidePORT możesz zaoferować osobom niedowidzącym specjalnie przygotowane informacje – zapewniając im w ten sposób wyższy poziom doznań i podnosząc ich jakość życia.

Zalety dla wystawców w skrócie:
 • Doświadczenie pokazało, że użycie systemu guidePORT przyczyniło się do zwiększenia liczby zwiedzających.
 • Wszystkie informacje prezentowane przy wykorzystaniu guidePORT są przyswajane w najbardziej optymalny sposób – guidePORT sprawia, że uczenie się jest zarówno proste, jak i przyjemne.
 • Struktury wymagające ochrony nie są w żaden sposób narażane na ingerencję wynikającą z instalacji systemu (może być ona wykonana przez zarządcę obiektu).
 • Do wyboru jest ponad 30 dostępnych kategorii (język, typ dostarczanej informacji itp.), co oznacza, że ekspozycja będzie interesująca dla jeszcze większego grona zwiedzających.
 • Poszczególni zwiedzający, ich grupy lub też obszary ekspozycji mogą być specjalnie profilowane.
 • W celu ukierunkowania grup zwiedzających, personel muzeum może zostać zintegrowany z systemem guidePORT dzięki wykorzystaniu dodatkowych mikrofonów/nadajników.
 • Połączenie żywego przewodnika oraz automatycznej prezentacji informacji zwiększa efektywność przekazu treści.
 • Programowanie oraz obsługa oprogramowania zarządzania treścią komunikatów są niezwykle łatwe.  Zapewnia to większą wygodę pracy oraz dodatkowe korzyści. Możesz określić, które obszary są szczególnie interesujące dla zwiedzającego, jaką wybrał trasę i gdzie spędził najwięcej czasu. Dzięki takim informacjom będziesz mógł jeszcze bardziej zoptymalizować wszystkie swoje wystawy.
 • Informacje mogą być dostosowywane pod kątem różnych zwiedzających – dla osób niewidomych oraz słabowidzących można przygotować nagrania, które będą dla nich użyteczne w największym stopniu i dostosowane do ich oczekiwań.
 • System może być również wykorzystany do celów emisji reklam, przekazywania informacji ogólnych np. sterowania przepływem osób we właściwym kierunku, czy też przekazywania ostrzeżeń.
 • Rozpocznij od wersji podstawowej i stopniowo rozszerzaj swój system guidePORT.
 • Systemem może być programowany i kontrolowany za pośrednictwem standardowego komputera PC.
 • Nie istnieją ograniczenia rozbudowy systemu.
 • Długa żywotność produktu i jego użyteczność oznaczają, że nie podlega on chwilowym trendom.

  

Informacje dodatkowe

Dane techniczne

Rodzaj systemu System oprowadzania
Zastosowanie Nagłośnienie mobilne
Nazwa systemu guidePORT