• TLM 107 bk - Zdjęcie nr 1
  TLM 107 bk - Zdjęcie duże nr 1
 • TLM 107 bk - Zdjęcie nr 2
  TLM 107 bk - Zdjęcie duże nr 2
 • TLM 107 bk - Zdjęcie nr 3
  TLM 107 bk - Zdjęcie duże nr 3
 • TLM 107 bk - Zdjęcie nr 4
  TLM 107 bk - Zdjęcie duże nr 4
 • TLM 107 bk - Zdjęcie nr 5
  TLM 107 bk - Zdjęcie duże nr 5

TLM 107 bk

Wszechstronny mikrofon o bezkompromisowym brzmieniu i innowacyjnym działaniu
Nr. katalogowy: N008667
Wybierz kolor:
Zapytaj o dostępność

Wszechstronny mikrofon o bezkompromisowym brzmieniu i innowacyjnym działaniu

Wszechstronność w wielu aspektach, bezkompromisowe brzmienie i innowacyjne działanie: z pięcioma charakterystykami kierunkowości i nowatorskim sposobem pracy mikrofon TLM 107 zapewnia dźwięki bez żadnej ich koloryzacji. Cechując się w tym samym stopniu imponującym zakresem dynamiki, jak i bardzo niskim poziomem szumów własnych, pozwala on na odbiór wszystkich dźwięków, zarówno subtelnego szeptu, jak też potężnie grzmiących bębnów.

Klasyczne proporcje połączone z atrakcyjną stylistyką i nowatorskimi pomysłami – model TLM 107 doskonale ucieleśnia filozofię Neumann: Innowacja oparta na tradycji. Daleko od przywołującego nostalgię retro, standardowe ustawienie TLM 107 prezentuje budzący respekt nowoczesny mikrofon studyjny. Jego rozszerzony zakres działania oraz niezwykle precyzyjna reprodukcja dźwięków oddająca w szczegółach oryginalne brzmienie, sprawiają, że TLM 107 jest niezwykle uniwersalny w zastosowaniach, zapewniając wyjątkową swobodę podczas miksowania i w procesie postprodukcji.

Inżynieria Neumann

Nowo opracowany przetwornik dźwięku, który został zaprojektowany specjalnie dla tego mikrofonu, robi wyjątkowe wrażenie ze względu na swoją charakterystykę impulsową. Niesamowita spójność pięciu charakterystyk kierunkowości, wszechkierunkowej, kardioidalnej i ósemkowej, z dodatkowymi charakterystykami pośrednimi: szerokokątną kardioidalną oraz hyperkardioidalną, są również nietypową właściwością w odniesieniu do kapsuł z dużą membraną. Mikrofon TLM 107 zapewnia optymalne brzmienie nie tylko w przypadku charakterystyki kardioidalnej. Pozwala on uzyskać maksymalną wierność brzmienia w całym zakresie częstotliwości w przypadku wszystkich charakterystyk kierunkowości. Dźwięk jest zawsze dobrze zbalansowany, z niemalże liniową reprodukcją aż do 8 kHz i lekkim jego wzmocnieniem w paśmie wysokich częstotliwości, co zapewnia odpowiednią prezencję oraz świeżość w przypadku głosu. Szczególną uwagę zwrócono na aspekt naturalnej reprodukcji głosu, a szczególnie głosek „syczących”, które mają krytyczne znaczenie. Grill kapsuły został akustycznie zoptymalizowany w zakresie uzyskania niskiej wrażliwości na dźwięki pop. Dodatkowo przetwornik posiada styki elektryczne na krawędzi obydwu kapsuł. W szczególności zapewnia to zmniejszenie wrażliwości na kurz oraz wilgoć.

Konstrukcja bez kompromisów w zakresie brzmienia

Układ elektryczny bez wykorzystania transformatorów zapewnia wysoki stopień liniowej pracy oraz szeroki zakres dynamiki. Szumy własne na poziomie tylko 10 dB-A są praktycznie niesłyszalne, a równocześnie TLM 107 pozwala na odbiór bardzo głośnych dźwięków. Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynoszący 141 dB SPL może zostać zwiększony do 153 dB SPL dzięki obecności układu wstępnego tłumienia dźwięków (Pad). Takie rozwiązanie umożliwia przekazywanie dźwięków bez zniekształceń nawet z najgłośniejszych instrumentów. Ustawienia filtra Low Cut: Linear, 40 Hz oraz 100 Hz są precyzyjnie dobrane pod kątem różnych sytuacji podczas rejestrowania dźwięków. Bez efektów ubocznych, ustawienie 40 Hz powoduje odcięcie zakłóceń i dźwięków poniżej fundamentalnych częstotliwości instrumentów (w przypadku pustej struny E kontrabasu wynosi ona 41 Hz). Ustawienie 100 Hz zostało wprowadzone w przypadku nagrywania mowy oraz śpiewu (gdzie 100 Hz odpowiada najniższym dźwiękom barytonu).

Innowacyjna koncepcja działania

Po raz pierwszy wszystkie funkcje przełączania pracy mikrofonu są intuicyjnie kontrolowane przez przełącznik nawigacji. Na chromowanym pierścieniu znajdują się ikony charakterystyk kierunkowości, a aktualnie wybrana jest wskazywana przez jej podświetlenie. Status działania filtra dolnozaporowego oraz tłumienia sygnału jest prezentowany odpowiednimi kontrolkami LED, które to są umieszczone z lewej i prawej strony przełącznika. W celu unikania rozpraszania wokalistów, przełączniki oraz kontrolki są umieszczone na tylnej stronie mikrofonu. Po dziesięciu sekundach wskazania kontrolek są wyłączane.

Zakres dostawy

 • Mikrofon TLM 107 w kolorze czarnym matowym
 • Uchwyt na statyw SG 2
 • Drewniana skrzynka
 

Dane techniczne

Mikrofon przewodowy/bezprzewodowy Mikrofon przewodowy
Zastosowanie Mikrofon studyjny
Przetwornik mikrofonowy Ciśnieniowo-gradientowy
Charakterystyka kierunkowości Dookólna, szeroka kardioida, kardioida, hiperkardioida, ósemkowa
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Przełącznik tłumik, filtr dolnozaporowy, charakterystyka kierunkowości
Poziom szumów 10 dB (A)
Wymiary 64x145 mm (średnica x długość)
Waga 445 g
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 141 dB (THD <0,5%)
Złącze XLR3F
Impedancja 50 Ω