• TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 1
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 1
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 2
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 2
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 3
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 3
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 4
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 4
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 5
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 5
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 6
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 6
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 7
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 7
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 8
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 8
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 9
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 9
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 10
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 10
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 11
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 11
 • TeamConnect Ceiling - Zdjęcie nr 12
  TeamConnect Ceiling - Zdjęcie duże nr 12

TeamConnect Ceiling

Innowacyjne i dyskretne rozwiązanie dla sal konferencyjnych
Nr. katalogowy: 506797
Zapytaj o dostępność

Innowacyjne i dyskretne rozwiązanie dla sal konferencyjnych

TeamConnect Ceiling to nowy, innowacyjny, montowany na suficie wariant stacjonarnego systemu konferencyjnego TeamConnect. Praktycznie niewidoczny, TeamConnect Ceiling stanowi niezwykle efektywną i bardzo dyskretną alternatywę dla tradycyjnych instalacji nagłośnieniowych montowanych w średnich i dużych salach konferencyjnych, w których to systemy montowane na stołach nie są właściwym rozwiązaniem lub też nie ma możliwości ich użycia. Wykorzystując innowacyjną technologię kształtowania wiązki, która umożliwia skupienie jej na głosie mówcy, TeamConnect Ceiling jest bezkompromisowym rozwiązaniem zapewniającym jeszcze wyższy poziom jakości dźwięków oraz znakomitą klarowność mowy.

Oferujący bardzo wysoką jakość audio oraz posiadający absolutnie dyskretną formę, TeamConnect Ceiling stanowi doskonałe rozwiązanie dla sal spotkań, w których to zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych obecność kabli, otworów instalacyjnych czy mikrofonów stołowych nie jest pożądana. Zaledwie jeden element TeamConnect Ceiling może obsługiwać maksymalnie 16 uczestników, co sprawia, że jest to idealny wybór w przypadku średnich lub dużych pomieszczeń konferencyjnych. Zastosowanie jednego, dynamicznego mikrofonu sufitowego znacznie upraszcza instalację, konfigurację systemu oraz jego codzienne użytkowanie, a brak przewodów oraz skomplikowanej struktury sprawia, że system jest dodatkowo zabezpieczony przed szybkim zniszczeniem i zużyciem.

Rozszerzenie elastyczności rodziny TeamConnect

TeamConnect Ceiling stanowi rozszerzenie możliwości systemu Sennheiser TeamConnect. To rozwiązanie również składa się z jednostki centralnej CU1, która stanowi główny interfejs integracji sieci, mikrofonów SpeechLine, a także aktywnych głośników. Wysokiej jakości rozwiązanie Unified Communication można w bardzo łatwy sposób zintegrować z każdą istniejącą infrastrukturą sal spotkań, co sprawia, że stanowi ono optymalne narzędzie do przeprowadzania zdalnych profesjonalnych konferencji z partnerami na całym świecie.

Stały mikrofon SpeechLine może być zamontowany bezpośrednio pod sufitem lub też w sposób niemalże niewidoczny – jako jeden z elementów sufitu podwieszanego. TeamConnect Ceiling został zaprojektowany tak, aby wypełnić standardową powierzchnię 600 mm panela sufitu podwieszanego, co pozwala na jego łatwą i bardzo dyskretną instalację. Kolorowe kontrolki LED intuicyjnie wskazują, czy system jest wyciszony, czy też pracuje, a ich forma znakomicie wpisuje się w ogólne bardzo subtelne wrażenie.

Nowy mikrofon sufitowy Sennheiser uwalnia użytkowników od ograniczeń, jakie cechują mikrofony stołowe. Zapewnia on znacznie wyższy poziom elastyczności zastosowań przy jednoczesnym zagwarantowaniu znakomitego brzmienia dźwięków dzięki innowacyjnej technologii formowania wiązki automatycznie wykrywającej i kierującej się na osobę, która aktualnie mówi w pomieszczeniu. Niezależnie od tego, z jaką dynamiką przemawia mówca, TeamConnect Ceiling zapewnia doskonałą klarowność słów, dzięki czemu uczestnicy mogą bez żadnych ograniczeń poruszać się po pomieszczeniu, stać lub siedzieć.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że możemy zaoferować kolejne rozwiązanie konferencyjne, które wchodzi w skład naszej rodziny Sennheiser TeamConnect”, powiedział Jens Werner, Portfolio Manager Business Communication w firmie Sennheiser. „TeamConnect Ceiling czerpie z 70-letniego doświadczenia firmy Sennheiser w zakresie audio, aby zaoferować doskonałą jakość audio w niezwykle innowacyjnym produkcie. Jest on bardzo łatwy w użytkowaniu, praktycznie niewidoczny po jego zainstalowaniu i zapewnia niezrównaną elastyczność pozycjonowania źródeł dźwięku podczas konferencji biznesowych.”

Cechy

 • 29 specjalnie ustawionych kapsuł dynamicznych o wysokiej kierunkowości

 • Montaż w suficie jako 1 standardowy panel sufitowy lub na podwieszeniu 

 • Niewielkie wymagania obsługi

 • Przygotowany do rozwiązania Unified Communication (USB, Jack)

W zestawie

 • Mikrofon SL Ceiling

 • System TeamConnect

 • Zestaw do montażu w suficie

 • 10-metrowe przewody audio, zasilania i sterowania

 • Zasilacz DC 24V 2A

 • Przewód zasilania (IEC-60320-C7) EU / US / UK

 • Instrukcje uzytkowania i montażu

Dane techniczne

Mikrofon przewodowy/bezprzewodowy Mikrofon przewodowy
Zastosowanie Mikrofon konferencyjny
Przetwornik mikrofonowy wstępnie spolaryzowany mikrofon pojemnościowy
Charakterystyka kierunkowości Mikrofon sufitowy
Temperatura pracy 0-40 °C
Kolor Biały
Poziom szumów 20 dB (A)
Wymiary 590 x 590 x 43 mm (szer. x głęb. x wys.)
Waga 6 kg
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 119 dB
Czułość -1 dBV/Pa (930 mV/Pa)
Złącze AUDIO: 2x terminal 3-pinowy (standard Phoenix Contact MCVW 1.5-3-ST-3.81) / ZASILANIE: terminal 4-pinowy (fits Phoenix Contact MCVW 1.5-3-ST-3.81) 6-pin terminal (standard Phoenix Contact MCVW 1.5-3-ST-3.81) / CONTROL: terminal 6-pinowy (standard Phoenix
Pobór prądu 20 W
Napięcie zasilania 20-28 V DC