• KM 185 - Zdjęcie nr 1
    KM 185 - Zdjęcie duże nr 1

KM 185

Hiperkardioidalny mikrofon studyjny
3.200,00 zł 0,00 zł
Nr. katalogowy: N008440
Wariant
Wybierz kolor:
Zapytaj o dostępność

Hiperkardioidalny mikrofon studyjny

Seria KM 180

Seria 180 składa się z trzech kompaktowych mikrofonów miniaturowych, z możliwością wyboru charakterystyk kierunkowości, które spełnią wymagania, jakie są stawiane w większości podstawowych aplikacji studyjnych. Ze względu na ich zoptymalizowaną konstrukcję mechaniczną i świadomą rezygnację z budowy modułowej, która jest niezbędna w wielu przypadkach, „Seria 180” jest predestynowana do zastosowania w produkcjach o ograniczonych budżetach oraz w domowych studiach nagraniowych.

Dookoólny model KM 183 oraz hiperkardioidalny KM 185 zostały zbudowane na bazie mikrofonu KM 184 o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości, który to w bardzo krótkim czasie odniósł ogromy sukces rynkowy i stał się standardem dla całej społeczności studyjnej. Wszystkie mikrofony z serii 180 są dostępne w kolorze matowym czarnym lub niklowym.

Zastosowania

Ich smukłe kształty oraz charakterystyka kierunkowości przedstawiona poniżej sprawiają, że mikrofony z serii 180 są wyjątkowo odpowiednie do zastosowania w bardzo szerokim zakresie zadań realizowanych w sektorze radiowo-telewizyjnym.

Właściwości akustyczne

Mikrofony KM 183 oraz KM 184 są następcami sprawdzonych w praktyce modeli KM 83 oraz KM 84, które to z ogromnym sukcesem są używane na całym świecie od lat siedemdziesiątych. Model KM 185 uzupełnia ofertę tej serii o mikrofon o charakterystyce hyperkardioidalnej.

Mikrofon KM 183 jest przetwornikiem ciśnieniowym ze wzmocnieniem sygnału o około 7 dB w okolicach 10 kHz w polu swobodnym. W polu rozproszonym posiada on płaską krzywą charakterystyki częstotliwościowej. Przetworniki ciśnieniowe gradientowe modeli KM 184 oraz KM 185 cechują się bardzo wyrównanymi charakterystykami częstotliwościowymi wyznaczonymi nie tylko w osi 0°, ale także w przypadku bocznego padania dźwięku (poza osią mikrofonu). W typowym zastosowaniu nie występuje kolorowanie brzmienia w szerokim zakresie kąta odbioru dźwięków.

Chociaż model KM 184 posiada tę samą kapsułę jak KM 84, ich charakterystyka częstotliwościowa nieco różni się dla źródła sygnału w pozycji 0°. KM 184 ma delikatne wzniesienie wykresu w okolicach 9 kHz, podobnie jak w przypadku charakterystyki, która została z sukcesem wprowadzona wraz z modelem KM 140. W wyniku tego uzyskuje się lepszy balans brzmienia, jest ono bardziej świeże i żywe w porównaniu do KM 84, który posiada płaską charakterystykę częstotliwościową w tym paśmie.

Tę różnicę uzyskano jedynie przez nieznaczną zmianę otworów w tylnej części kapsuły i nie jest to spowodowane rezonansami.

Model KM 185 z hiperkardioidalną charakterystyką kierunkowości cechuje się tłumieniem sygnałów docierających z boku i tyłu mikrofonu o około 10 dB, z minimalną czułością przy źródle sygnału znajdującym się pod kątem 120°.

Właściwości elektryczne

Mikrofony „Serii 180” posiadają ten sam układ bez użycia transformatorów, który został użyty w systemie KM 100, co zapewnia doskonałe parametry techniczne:

W porównaniu do modelu KM 84, zakres dynamiki mikrofonu KM 184 jest zwiększony o 24 dB, głównie przez ograniczenie szumów własnych do zaledwie 22 dB (CCIR) oraz zwiększenie zakresu odbieranego ciśnienia akustycznego aż do 138 dB.

Te mikrofony działają bez żadnych problemów, nawet jeśli wejście współpracujących urządzeń jest niesymetryczne, jak ma to miejsce np. w niektórych rejestratorach DAT.

Wyjście modeli z serii 180, podobnie jak w przypadku wszystkich mikrofonów Neumann, jest symetryczne, a mikrofony są zasilane fantomowo (48V).

Ekonomia

„Seria 180” jest dobrym wyborem w przypadku wszystkich użytkowników, którzy poszukują wysokiej jakości mikrofonu miniaturowego, ale równocześnie nie potrzebują złożonego, modularnego systemu KM 100, który nadal jest częścią oferty firmy Neumann.

Konstrukcja mechaniczna mikrofonów została uproszczona. Na przykład kapsuła oraz stopień wyjściowy nie mogą być oddzielone od siebie. Z tego też powodu „Seria 180” jest ekonomiczną alternatywą dla wszystkich użytkowników, którzy chcą posiadać mikrofony Neumann, ale nie kosztem obniżenia właściwości elektroakustycznych.

Informacje dodatkowe

Dane techniczne

Mikrofon przewodowy/bezprzewodowy Mikrofon przewodowy
Zastosowanie Mikrofon studyjny
Przetwornik mikrofonowy Ciśnieniowo-gradientowy
Charakterystyka kierunkowości Hiperkardioidalna
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Napięcie wyjściowe 10 dBu
Poziom szumów 24 dB
Wymiary 22x107 mm (średnica x długość)
Waga ok. 80 g
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 142 dB
Czułość 10 mV/Pa
Złącze XLR3F
Pobór prądu 3,2 mA
Napięcie zasilania 48 V ±4 V
Impedancja 50 Ω