• QSC KLA12 - Zdjęcie nr 1
  QSC KLA12 - Zdjęcie duże nr 1
 • QSC KLA12 - Zdjęcie nr 2
  QSC KLA12 - Zdjęcie duże nr 2
 • QSC KLA12 - Zdjęcie nr 3
  QSC KLA12 - Zdjęcie duże nr 3
 • QSC KLA12 - Zdjęcie nr 4
  QSC KLA12 - Zdjęcie duże nr 4
 • QSC KLA12 - Zdjęcie nr 5
  QSC KLA12 - Zdjęcie duże nr 5
 • QSC KLA12 - Zdjęcie nr 6
  QSC KLA12 - Zdjęcie duże nr 6

QSC KLA12

Aktywny system wyrównany liniowo o stałym łuku wygięcia grona jest idealnym wyborem w przypadku bardzo szerokiego zakresu zastosowań mobilnych, a także instalacji stałych, zaczynając od sal koncertowych oraz w obiektach kultu religijnego.
Nr. katalogowy: QKLA12 BLK
Wybierz kolor:
Zapytaj o dostępność

Aktywny system wyrównany liniowo o stałym łuku wygięcia grona jest idealnym wyborem w przypadku bardzo szerokiego zakresu zastosowań mobilnych, a także instalacji stałych, zaczynając od sal koncertowych oraz w obiektach kultu religijnego.

Seria KLA

Seria KLA składa się z dwóch modeli: KLA12 z 12-calowym dwudrożnym zestawem głośnikowym oraz 18-calowego subwoofera KLA181.

Model KLA12 posiada bardzo efektywny moduł wzmacniacza mocy KLA12 Power Module o mocy 500W/500W,natomiast model KLA181 oferuje taki sam wysoce wydajny moduł wzmacniacza mocy, jednakże w konfiguracji zapewniającej moc 1x1000 W. Ta uniwersalna i bardzo sprawna konstrukcja pozwala na zasilanie do pięciu modułów KLA (dowolna kombinacja modeli KLA12 oraz KLA181) z jednego obwodu linii energetycznej 15A / 120 V (8A / 230V).

Kolumny głośnikowe KLA wykorzystują algorytm DSP QSC DEEP™, który zapewnia rozszerzoną charakterystykę w zakresie niskich częstotliwości przez aktywne zarządzanie potencjalnie niebezpiecznymi transientami w najniższym paśmie. Użycie układu zabezpieczenia GuardRail™, który chroni moduł wzmacniacza przed nienaturalnym i destrukcyjnym obcinaniem sygnału, dodatkowo podnosi sprawność całego systemu.

Dbając o oszczędność energii wprowadzono tryb Auto Standby, który włącza się automatycznie po pięciu minutach nieaktywności systemu. Moduł mocy KLA włącza się natychmiast i przekazuje sygnał na wyjście, gdy ten ponownie pojawia się na wejściu wzmacniacza.

W instalacjach stałych kilka kolumn głośnikowych serii KLA może być łączonych równolegle w układzie "daisy-chained" w celu zapewnienia pełnej kontroli wzmocnienia za pomocą jednego zdalnego potencjometru podłączonego do złącza Phoenix dostępnego na panelu wzmacniacza. Oprócz tego na panelu wzmacniacza znajduje się symetryczne wejście XLR sygnału linowego połączone równolegle z gniazdem XLR 'Thru', złącze wejściowe (In) oraz wyjściowe (Thru) PowerCon™, pokrętło tłumienia sygnału Attenuation oraz kontrolki LED wskazujące obecność sygnału (Singal), jego ograniczanie (Limit), włączone zasilanie (Power) oraz tryb gotowości do pracy (Standby).

KLA12

Model KLA12 posiada niezwykle wytrzymałą obudowę wykonaną z ABS, która zapewnia niewielką masę, jak również bardzo długi czas użytkowania. Obudowa kryje w sobie 12-calowy przetwornik niskotonowy połączony z driverem ciśnieniowym o średnicy 1.75 cala. Całość została zaprojektowana wyłącznie do pracy w gronach systemów wyrównanych liniowo o stałym łuku wygięcia. Każda kolumna KLA 12 posiada kąt pokrycia wynoszący 90 stopni w poziomie oraz 18 stopni w pionie, co pozwala uzyskać kąt pionowego pokrycia wynoszący 90 stopni przy użyciu tylko pięciu kolumn (większość innych rozwiązań wymaga użycia sześciu kolumn).

Niepowtarzalny, wbudowany w kolumny KLA system podwieszania SOLO™ (Single-Operator Logistics) powala użytkownikowi na szybki montaż (oraz demontaż) całego systemu wyrównanego liniowo w ułamku czasu, w odniesieniu do porównywalnych systemów i co więcej bez konieczności użycia specjalnych narzędzi lub dodatkowych elementów.

Układ przetwarzania sygnału Ar-Q™ (Arcuate Equalization) dostępny w kolumnach KLA12 pozwala użytkownikowi na szybkie dostrojenie gron, wprowadzając odpowiednią kompensację częstotliwości w oparciu o ilość użytych kolumn. Za pomocą specjalnego pokrętła użytkownik może wybrać wartość odpowiadającą całkowitej ilości kolumn znajdujących się w gronie, dzięki czemu uzyskuje się precyzyjną i wyrównaną charakterystykę brzmieniową. Rozwiązanie Intrinsic Correction™, które po raz pierwszy zostało wprowadzone w firmie QSC w serii WideLine™, aktywnie dostosowuje czas reakcji oraz charakterystykę częstotliwościową i wartości międzyszczytowe dla uzyskania maksymalnie płaskiej krzywej w punktach podziału pasma.

Subwoofer KLA181 oprócz algorytmu DSP DEEP™, rozwiązań GuardRail™ i Auto Stanbdy, symetrycznego złącza wejściowego XLR sygnału liniowego połączonego ze złączem XLR "Thru", kontrolera Attenuation i wskaźników LED, posiada również przełącznik zmiany biegunowości sygnału, który zapewnia kontrolę kierunkowości niskich częstotliwości.

Podwieszanie i rozmieszczenie kolumn
W celu uzyskania maksymalnej wszechstronności zastosowań kolumny KLA mogą być ustawiane na podłożu lub podwieszane. W przypadku zestawów naziemnych dwie kolumny KLA12 mogą być zamontowane na subwooferze KLA181 lub KW181 przy użyciu nagwintowanego gniazda tyczki lub też bezpośrednio na statywie głośnikowym (o odpowiedniej wytrzymałości), gdy nie korzystamy z subwoofera.

Obudowy KLA12 są wyposażone w gniazdo tyczki 35 mm Tilt-Drect™, które pozwala na pochylenie do przodu kolumny głośnikowej o kąt 9 stopni w celu lepszego pokrycia dźwiękiem obszaru odsłuchu. Przy użyciu punktów montażowych M10, które znajdują się na górnej ścianie każdej kolumn można równocześnie podwiesić do pięciu kolumn KLA (dowolną kombinację modeli KLA12 oraz KLA181). Dostępna jest też opcjonalna rama grona KLA AF12.

Informacje dodatkowe

Dane techniczne

Rodzaj systemu System instalacyjny
Konfiguracja 1x12", 1x1,75"
Moc 2 x 500 W
Obudowa Odporny na uderzenia ABS
Przetwornik wysokich częstotliwości 1,75"
Przetwornik niskich częstotliwości 12"
Klasa pracy D
Pokrycie pionowe 18 stopni
Pokrycie poziome 90 stopni
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 131 dB
Wymiary 382 x 594 x 422 mm
Waga 25 kg
Kolor czarny