• USM 69 i mt - Zdjęcie nr 1
    USM 69 i mt - Zdjęcie duże nr 1

USM 69 i mt

Kompaktowy mikrofon stereofoniczny, z możliwością wyboru trybu stereofonicznego MS lub XY, wyposażony w regulowany kąt zbierania oraz wybieralną charakterystykę kierunkową.
Nr. katalogowy: N006976
Zapytaj o dostępność

Kompaktowy mikrofon stereofoniczny, z możliwością wyboru trybu stereofonicznego MS lub XY, wyposażony w regulowany kąt zbierania oraz wybieralną charakterystykę kierunkową.

Kompaktowy mikrofon stereofoniczny, z możliwością wyboru trybu stereofonicznego MS lub XY, wyposażony w regulowany kąt zbierania oraz wybieralną charakterystykę kierunkową.
 
Mikrofon stereofoniczny USM 69 i posiada dwie oddzielne, dwumembranowe kapsuły. Są one zamocowane pionowo i obracają się względem siebie. Kierunkowe wykresy biegunowe mogą zostać wybrane oddzielnie dla każdej kapsuły. Kapsuły funkcjonują niezależnie od siebie.
 
Zastosowanie
Stereofoniczny mikrofon kondensacyjny USM 69 i jest mikrofonem studyjnym przeznaczonym do nagrywania stereofonicznego dźwięków o wysokim poziomie natężenia. Jest on odpowiedni do nagrań w trybie XY oraz MS.
 
Budowa
Mikrofon składa się z sekcji zawierającej wzmacniacz oraz z kapsuły. Sekcja zawierająca wzmacniacz składa się z dwóch wzmacniaczy mikrofonowych funkcjonujących niezależnie od siebie. Oba charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem szumów własnych.
 
Dwie, całkowicie niezależne kapsuły mikrofonu są ustawione jedna nad drugą w niewielkiej odległości od siebie w głowicy kapsuły. Ich membrany zostały wykonane z poliestru spryskanego warstwą złota. Górna kapsuła obraca się względem dolnej w zakresie do 270°. Znaczniki kolorystyczne na dolnej kapsule pomagają w określeniu kąta, pod którym zwrócona jest górna kapsuła.
 
Gdy fale dźwiękowe docierają do kapsuły mikrofonu z różnych kierunków, generują one sygnał audio o różnym natężeniu, bez różnic czasowych, gdyż kapsuły znajdują się bardzo blisko siebie, a dźwięk dociera do obu kapsuł jednocześnie. Rezultatem jest intensywny sygnał stereofoniczny, który może zostać zsumowany w celu osiągnięcia znakomitej kompatybilności mono, bez wywoływania zakłóceń.
 
Wykresy biegunowe
Mikrofon USM 69 i posiada dwa wbudowane przełączniki obrotowe. Możliwe jest dokonanie wyboru pięciu wykresów biegunowych obu kapsuł. Dlatego też nie są konieczne dodatkowe jednostki zasilania prądem zmiennym lub adaptery zasilające.
Dwa wyjścia pasują bezpośrednio do każdego złącza zasilanego fantomowo (48V).
 
Poza zwykłymi wykresami biegunowymi: wszechkierunkowym, kardioidalnym i ósemkowym, mikrofon jest wyposażony w charakterystykę hiperkardioidalną oraz szerokokątną kardioidalną.
 
Wbudowany konwerter prądu stałego generuje wymagane napięcie polaryzujące.
 
Charakterystyka elektryczna
Zastosowane wzmacniacze cechuje wysoka moc wyjściowa oraz wyjątkowo niski poziom szumów własnych. Dlatego też bez problemu można nagrywać zarówno odległe źródła dźwięku, jak i bardzo głośne dźwięki wytwarzane w bliskości mikrofonu.
 
Każdy wzmacniacz jest wyposażony w aktywny filtr. Skutecznie tłumi on zakłócenia poddźwiękowe spowodowane ruchem wiatru lub szumem wynikającym z budowy mikrofonu. Jednocześnie, filtr zapobiega przesterowaniu wzmacniacza poprzez wytwarzanie energii o bardzo niskiej częstotliwości.
 
Zastosowanie jako mikrofon monofoniczny
Poszczególne mikrofony mogą być również wykorzystywane jako niezależne mikrofony monofoniczne. Istnieje wiele sytuacji, w których wskazane jest korzystanie z drugiego mikrofonu monofonicznego jako wsparcia lub kiedy konieczne jest jednoczesne zastosowanie mikrofonów o wyjściach charakteryzujących się inną charakterystyką biegunową.
 
Wyjścia obu kanałów mikrofonów mogą być powiązane (kaskadowo). Poza indywidualnymi wykresami kierunkowymi dostępne są także inne charakterystyki poprzez łączenie obu kanałów.
 
Bezpieczeństwo użytkowania
Oba systemy mikrofonów funkcjonują całkowicie niezależnie od siebie.
 
Na wzmacniacz nie ma wpływu złe uziemienie, napięcie w drugim kanale lub też zwarcie w jednym z wyjść.
 
Mikrofon jest godny polecenia jako mikrofon monofoniczny, nawet jeśli podłączony jest tylko jeden z systemów. Jego prosta i nadmiarowa budowa obwodowa gwarantuje niską awaryjność.
 
W przypadku awarii konwertera prądu stałego, diodowy układ stabilizujący wbudowany w mikrofon gwarantuje, że oba systemy będą działać nadal. Wybierany jest wówczas automatycznie wykres kardioidalny, a czułość zostaje obniżona o 3 dB.