• U 89 i mt - Zdjęcie nr 1
    U 89 i mt - Zdjęcie duże nr 1

U 89 i mt

Rozwinięcie techniczne klasycznego modelu U 87. 5 charakterystyk kierunkowości, dwupoziomowy filtr dolnoprzepustowy (low-cut) i przełączalne tłumienie wstępne zapewniają maksymalną elastyczność użytkowania.
Nr. katalogowy: N006450
Zapytaj o dostępność

Rozwinięcie techniczne klasycznego modelu U 87. 5 charakterystyk kierunkowości, dwupoziomowy filtr dolnoprzepustowy (low-cut) i przełączalne tłumienie wstępne zapewniają maksymalną elastyczność użytkowania.

U 89* to uniwersalny mikrofon studyjny. Siateczkowa główka ochrania zamontowaną w środku kapsułę o podwójnej diafragmie. Pokrętło poniżej główki służy do wyboru spośród pięciu charakterystyk kierunkowości. Dzięki temu mikrofon można zaadaptować nawet do dużych powierzchniowo źródeł dźwięku i tych mocno rozprzestrzenionych, a także do źródeł oddalonych na duże dystanse.

Wzmacniacz przyjmuje ciśnienie dźwięku do 134 dB bez przesterowań. Wynik ten może zostać zwiększony do 14 dB. Dodatkowe pokrętło aktywuje filtr, który zmienia sposób przenoszenia pasma niskich tonów poniżej 80 Hz bądź 160 Hz.

Zastosowanie:

U 8 i jest podobny w wyglądzie do U 87. Jest jednak od niego mniejszy i mniej waży. Posiada pięć, zamiast trzech charakterystyk kierunkowości i radzi sobie z większym ciśnieniem akustycznym, co sprawia, że mikrofon ten łatwiej zaadaptować do różnych środowisk zastosowania.

Wykresy biegunowe:

Poza typowymi charakterystykami: wszechkierunkową, kardioidalną i ósemkową, dodaliśmy do zestawu: hiperkardioidalną i szerokokątną kardioidalną. W porównaniu do zwykłej kardioidy, hiperkardioida tłumi dźwięki boczne jeszcze skuteczniej.  Szerokokątny wykres biegunowy jest szczególnie użyteczny w przypadku wielu źródeł dźwięku.

Właściwości akustyczne:

U 87 Ai odbiera główne źródła dźwięku od frontu, gdzie znajduje się logo firmy Neumann. Duża kapsuła diafragmowa posiada bardzo gładkie pasmo przenoszenia dla wszystkich wykresów biegunowych w zakresie dużego kąta padania. Krzywe wykresu pozostają równe aż do częstotliwości 10kHz przy kącie odbioru rzędu ± 100°.

W rezultacie, U 89 i ma bardzo jednolite pasmo przenoszenia w warunkach rozproszenia w przypadku każdej z charakterystyk kierunkowości. Jest to ważne w przypadku przestrzeni mocno odbijających, w których więcej odbić dociera do mikrofonu z różnych stron. Przy nagraniach z użyciem tego mikrofonu tonalna jakość informacji akustycznej pozostaje niezmieniona.

Cechę tę urządzenie osiąga nawet bez uciekania się do efektów korekcji wydźwięku.

Kapsuła została zamontowana elastycznie, co pozwala na uniknięcie hałasów strukturalnych, mogących wpłynąć na jego poprawne działanie.

Filtr i tłumienie wstępne:

Wzmacniacz przyjmuje ciśnienie dźwięku do 134 dB bez przesterowań. Szumy własne pozostają na poziomie 17 dB (według charakterystyki częstotliwościowej A), a zakres dynamiczny wynosi 117 dB. Maksymalne ciśnienie dźwięku może wynieść 140 dB, gdy pokrętło "-6 dB" znajduje się w pozycji ON.

Obcięcie niskich częstotliwości na poziomie 80 Hz lub 160 Hz można aktywować za pomocą kolejnego przełącznika znajdującego się poniżej główki. Filtr ten tłumi zakłócenia pochodzące z niskich częstotliwości, lecz pozostawia pasmo przenoszenia basu wyrównanym dla bliskich źródeł dźwięku, np. gdyby efekt zbliżenia (proximity effect) wpłynąć niekorzystnie na opracowywany materiał.

Stopniowy filtr górnoprzepustowy w pozycji LIN chroni transformator wyjścia przed przeciążeniem związanym z niepożądanymi częstotliwościami subsonicznymi.

Bezpieczeństwo użytkowania Wszystkie nieosłonione część kapsuły, w tymi diafragmy, posiadają potencjał uziemienia. Technologia ta czyni je niezwykle odpornymi na zakłócenia elektryczne i atmosferyczne, a także zanieczyszczenia powodowane mikroskopijnymi drobinami kurzu.

*Wygląd mikrofonu jest zarejestrowanym wizerunkiem i stanowi własność Georg Neumann GmbH w określonych krajach.