• U 47 fet - Zdjęcie nr 1
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 1
 • U 47 fet - Zdjęcie nr 2
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 2
 • U 47 fet - Zdjęcie nr 3
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 3
 • U 47 fet - Zdjęcie nr 4
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 4
 • U 47 fet - Zdjęcie nr 5
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 5
 • U 47 fet - Zdjęcie nr 6
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 6
 • U 47 fet - Zdjęcie nr 7
  U 47 fet - Zdjęcie duże nr 7

U 47 fet

U 47 fet Collectors Edition to nowa edycja klasycznego mikrofonu kardioidalnego
Nr. katalogowy: N006427
Zapytaj o dostępność

U 47 fet Collectors Edition to nowa edycja klasycznego mikrofonu kardioidalnego

Mikrofon U 47 fet powrócił!

U 47 fet Collectors Edition to nowa edycja tego klasyka, która pojawiła się w roku 2014.

Model U 47 fet był produkowany od roku 1972 do 1986 i szybko stał się jednym z mikrofonów, które znalazły się na wyposażeniu wielu renomowanych studiów nagraniowych. Oprócz tego, że wykorzystywany był głównie jako mikrofon solistów, swoją legendę zbudował głównie podczas nagrywania instrumentów z potężnie brzmiącym basem i przy bezpośrednim omikrofonowaniu głośnych wzmacniaczy.

U 47 fet Collectors Edition to nowa edycja tej klasycznej konstrukcji, która pojawiła się w roku 2014. W tym celu Neumann wznowił produkcję tego klasycznego mikrofonu, zgodnie z oryginalną dokumentacją oraz schematami. Jest on dostarczany z wysokiej jakości drewnianym futerałem w wyrafinowanym specjalnym opakowaniu, indywidualnym certyfikatem oraz numerem seryjnym na każdym egzemplarzu.

Pod względem konstrukcji model U 47 fet jest mikrofonem pojemnościowym o kardioidalnej charakterystyce kierunkowości oraz układem elektronicznym wykorzystującym technologię z lat 80. i bazującą na tranzystorach FET. Wśród wielu właściwości tej technologii, również wykorzystanej w modelu U 87, na szczególne podkreślenie zasługuje jej szeroki zakres dynamiki. Kapsuła K 47 z dwiema dużymi membranami była już wykorzystana w U 47 – legendarnym bazującym na lampie elektronowym poprzedniku modelu U 47 fet. Kapsułę K 47 cechuje lekkie wzmocnienie w paśmie powyżej 2 kHz.

Jeśli jest to niezbędne, przełączalny filtr dolnozaporowy pozwala zmienić elektronicznie dolną częstotliwość odcięcia z 40 Hz do 140 Hz, tłumiąc niepożądane niskie częstotliwości (takie jak dźwięki uderzeń i podmuchy wiatru) lub też może służyć do kompensowania efektu zbliżeniowego. Przełączalny filtr tłumienia może ograniczyć poziom przekazywanych sygnałów o 10 dB, pozwalając na przetwarzanie sygnałów o bardzo wysokim poziomie ciśnienia akustycznego sięgającym aż 147 dB. Oprócz zapobiegania przeciążeniu podłączonego przedwzmacniacza, sygnał wyjściowy może być ograniczony o 6 dB przy użyciu przełącznika, który znajduje się w dolnej części mikrofonu.

W celu zapewnienia stabilnej pozycji mikrofonu jest on zamontowany na zintegrowanym uchwycie, który dodatkowo pozwala na jego pochylanie. Uchwyt posiada gniazdo z gwintem 5/8"-27 oraz dodatkowo adapter dla gwintów 1/2" oraz 3/8". Przewód mikrofonowy może być przymocowany z boku uchwytu i zablokowany w specjalnej szczelinie (dla przewodów o średnicy do 5 mm) przy użyciu moletowanego pokrętła. Mikrofon jest dostępny w klasycznym wykończeniu niklowym.

W komplecie: 

 • Mikrofon U 47 fet 
 • Drewniane pudełko
 • Certyfikat autentyczności
 • Instrukcja

Dane techniczne

Mikrofon przewodowy/bezprzewodowy Mikrofon przewodowy
Zastosowanie Mikrofon studyjny
Przetwornik mikrofonowy Ciśnieniowo-gradientowy
Charakterystyka kierunkowości Kardioidalna
Pasmo przenoszenia 40-16000 Hz
Napięcie wyjściowe -3,3 dBu
Poziom szumów 25 dB
Wymiary 63x160 mm (średnica x długość)
Waga 710 g
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 137 dB
Czułość 8 mV/Pa
Złącze XLR3F
Pobór prądu 0,5 mA
Napięcie zasilania 48 V ±4 V
Impedancja 150 Ω