• TLM 67 - Zdjęcie nr 1
    TLM 67 - Zdjęcie duże nr 1

TLM 67

Nowoczesne rozwinięcie legendarnego IU 67. Kapsuła K 67, nowy projekt układu, który bardzo wiernie odtwarza charakterystykę brzmienia U 67, trzy charakterystyki kierunkowości, tłumienie wstępne i filtr górnoprzepustowy (high-pass). Nowatorski dwubarwny design Neumanna.
7.332,00 zł 0,00 zł
Nr. katalogowy: N008605
Zapytaj o dostępność

Nowoczesne rozwinięcie legendarnego IU 67. Kapsuła K 67, nowy projekt układu, który bardzo wiernie odtwarza charakterystykę brzmienia U 67, trzy charakterystyki kierunkowości, tłumienie wstępne i filtr górnoprzepustowy (high-pass). Nowatorski dwubarwny design Neumanna.

Nowoczesne rozwinięcie legendarnego IU 67. Kapsuła K 67, nowy projekt układu, który bardzo wiernie odtwarza charakterystykę brzmienia U 67, trzy charakterystyki kierunkowości, tłumienie wstępne i filtr górnoprzepustowy (high-pass).
Nowatorski dwubarwny design Neumanna.
W świecie mikrofonów studyjnych numery "47", "67" i "87" wiążą się z cechami, które powodują entuzjazm pośród profesjonalistów. Nie ma w tym żadnego przypadku, że w nazwie nowego TLM 67*  występuje właśnie ta liczba. Pod wieloma względami TLM 67 oparty jest o budowę "woła roboczego" z lat 60-tych ubiegłego wieku, legendarnego U 67. Tak samo, jak ów model, nowy TLM 67 posiada kapsułę K 67. Dodatkowo, nowoczesny projekt układu wiernie oddaje charakterystykę brzmienia klasycznego U 67, bez użycia lamp. Podobna technologia układowa okazała się sukcesem w przypadku TLM 49.

TLM 67 jest niezwykle wszechstronny. Trzy charakterystyki kierunkowości (wszechkierunkowa, kardioidalna i ósemkowa) określane przełącznikiem, wybieralne 10-decybelowe tłumienie wstępne i filtr górnoprzepustowy (high-pass) pozwalają na bardzo szczegółowe dostosowanie mikrofonu do różnorodnych warunków, jakie mogą wystąpić podczas nagrywania.

Wygląd zewnętrzny:

TLM 67 to pojemnościowy mikrofon o dużej diafragmie, konstrukcji w klasycznym neumann-owym stylu i o unikalnym dwubarwnym designie. Stylowa, perłowo-szara obudowa  mikrofonu, połączona z klasycznym wykończeniem w niklu, nadaje urządzeniu nutę wyróżniającej go indywidualności.

Legendarny i często kopiowany design mikrofonu Neumann U 67 po raz pierwszy użyty został dzięki współpracy specjalistów firmy Neumann ze znanym niemieckim projektantem, Wilhelmem Braun-Feldwegem. Design mikrofonu TLM 67 reprezentuje nowoczesne rozwinięcie tego znanego z U 67, przenosząc jego szalenie korzystny wpływ na brzmienie do naszych czasów. . Powiększony design obudowy ma za zadanie połączyć trendy mikrofonów z przeszłości i przyszłości.

Z okazji 80. rocznicy powstania firmy Neumann uhonoruje jej twórcę, Georga Neumanna, trójwymiarowym emblematem z metalu, umieszczonym z przodu TLM 67. Na pociągający charakter produktów Neuman  składa się każdy detal mikrofonu.

Zastosowanie:

Dzięki rozszerzonych możliwościach kontroli, TLM 67 nadaje się do szerokiego wachlarza zastosowań. Poza swą podstawową rolą jako mikrofonu wokalnego w każdym gatunku muzycznym i wszelkich zastosowaniach mowy, model ten może występować również w użyciu orkiestrowym jako główny mikrofon lub mikrofon punktowy, obsługujący konkretne instrumenty.

Właściwości akustyczne:

Główny kierunek odbioru sygnału podkreślony został logiem Neumanna.
Dwudiafragmowa kapsuła została zamknięta w dużej osłonie z drucianej siatki. Charakterystyki kierunkowe -wszechkierunkowa, kardioidalna, bądź ósemkowa - mogą być wybierane za pomocą przełącznika tuż pod siatkową częścią obudowy. Informacja o aktualnym trybie pracy pokazana jest za pomocą symbolu w okienku tuż nad przełącznikiem.

Właściwości techniczne:

Skrót TLM należy rozwinąć jako "transformerless microphone" - mikrofon beztransformatorowy. W TLM 67, układ elektroniczny zastąpił konwencjonalny transformator wyjściowy. Tak jak swój odpowiednik, zastosowany układ zapewnia dobry poziom tłumienia sygnału współbieżnego i zapobiega zakłóceniom, które mogłyby wpłynąć na zbalansowany sygnał linii modulacji. Mikrofon zdolny jest do pracy z ciśnieniem dźwięku do 105 dB, bez występowania przesterowań, a jego zakres dynamiki wynosi 94 dB (według charakterystyki częstotliwościowej A) bez konieczności użycia przełącznika tłumienia wstępnego.

Filtr i tłumienie wstępne:

Przełącznik tłumienia wstępnego z tyłu mikrofonu może zostać użyty w konieczności zredukowania poziomów transmisji o około 10 dB. Powinien być zastosowany tylko wówczas, gdy istnieje możliwość przeciążenia urządzeń audio spowodowanego zbyt dużym ciśnieniem dźwięku. Użycie tej funkcji nie zwiększa zakresu dynamiki mikrofonu, lecz raczej przesuwa jego parametry (o 10 dB) w kierunku wyższych poziomów ciśnienia. Kolejny przełącznik znajdujący się z tyłu urządzenia służy do zmiany ustawienia częstotliwości granicznej (cutoff frequency) wbudowanego filtru górnoprzepustowego (high-pass filter) i przyczynia się do tłumienia zanieczyszczeń pochodzących od uderzeń i wiatru, a także do kompensowania efektu zbliżenia (proximity effect).

Niezawodność użytkowania:

Elastyczne zamontowanie kapsuły zapewnia ochronę przed występowaniem zakłóceń i hałasów pochodzenia strukturalnego. W razie potrzeby tłumienia hałasów strukturalnych i wietrznych, dostępne są jako dodatkowe akcesoria: elastyczne zawieszenie EA 87 i osłona wietrzna WS 87. Pop filtry PS 15 i PS 20 mogą zostać użyte, gdy źródło dźwięku znajduje się w bardzo bliskiej odległości od urządzenia.

*Wygląd mikrofonu jest zarejestrowanym wizerunkiem i stanowi własność Georg Neumann GmbH w określonych krajach.