• SK 6000 - Zdjęcie nr 1
    SK 6000 - Zdjęcie duże nr 1

SK 6000

Nasz pierwszy dwukanałowy system w jednym racku. Równie precyzyjny jak flagowa seria Digital 9000. Dla najbardziej wymagających produkcji.
Nr. katalogowy: 506318
Zapytaj o dostępność

Nasz pierwszy dwukanałowy system w jednym racku. Równie precyzyjny jak flagowa seria Digital 9000. Dla najbardziej wymagających produkcji.

Od lat specjalizujemy się w dziedzinie bezprzewodowego przesyłu dźwięku. Nowy system Digital 6000, należący do profesjonalnych rozwiązań bezprzewodowych Sennheisera, pozwoli zapewnić wyjątkową jakość dźwięku i niezrównaną stabilność transmisji bezprzewodowej w najbardziej wymagających produkcjach realizowanych na żywo. Seria Digital 6000 wykorzystuje ten sam tryb dalekiego zasięgu oraz autorski cyfrowy kodek audio co w przypadku serii Digital 9000, która stanowi naszą flagową serię urządzeń bezprzewodowych.

Nadajnik bodypack SK 6000 wyróżnia się jako rozwiązanie dla instrumentów takich jak gitara i bas, ale także jest przystosowany do użycia z przypinanym mikrofonem Sennheiser MKE 1 (dookólny), jak i (w cyfrowej wersji transmisji) z mikrofonami MKE 2 (wszechkierunkowy) oraz MKE 40 (kardioidalny).

Lepszy odbiór, niezawodny dźwięk

Niezawodność działania zawsze była cechą charakterystyczną systemów bezprzewodowych marki Sennheiser, a Digital 6000 w pełni realizuje tę właściwość poprzez zastosowanie transmisji różnicowej typu True Bit Diversity, układy korekcji błędów transmisji, dodatkowe rozwiązania inteligentnego wychwytywania i maskowania błędów. Transmisja typu True Bit Diversity zapewnia dużo lepszą jakość odbioru niż byłoby to możliwe przy użyciu innych technik różnicowych. Podczas gdy technologie odbioru różnicowego typu Switching Diversity oraz True Diversity wykorzystują odpowiednio sygnał radiowy z jednej anteny lub sygnał audio z pojedynczego toru odbiorczego, technologia True Bit Diversity korzysta z obu ścieżek odbioru i łączy zawartą w nich informację w celu zapewnienia optymalnego sygnału dźwiękowego.

Odbiorniki Digital 6000 są wyposażone we wskaźnik jakości łącza (Link Quality Indicator), który gwarantuje, że problemy zostaną zauważone zanim wystąpią zaniki sygnału audio. Jeśli w trudnym środowisku RF sygnał ulegnie tymczasowemu zakłóceniu w takim stopniu, że korekcja błędów transmisji nie będzie w stanie go naprawić, włączy się inteligentne maskowanie błędów zaimplementowane w systemie Digital 6000. Rozwiązanie to wykorzystuje inteligentne algorytmy zastępujące uszkodzony sygnał, dzięki czemu możliwe jest dalsze bezbłędne działanie Digital 6000, podczas gdy inne systemy cyfrowe nie radzą sobie z takimi zdarzeniami. Dla bezpieczeństwa przesyłania danych Digital 6000 jest wyposażony w przełączalne szyfrowanie transmisji AES 256, co jest szczególnie istotne w przypadku przeprowadzania konferencji oraz korporacyjnego użytkowania tego systemu.

Łatwość obsługi dla inżyniera dźwięku i menadżera transmisji RF

Przyjazny interfejs użytkownika wzorowany na odbiorniku EM 3732 zapewnia inżynierowi dźwięku prostą i niezawodną obsługę. Natomiast funkcja automatycznej konfiguracji częstotliwości Digital 6000 oraz rozwiązanie Wireless System Manager (WSM) oprogramowania monitorowania i kontroli działania systemu sprawiają, że praca inżyniera dźwięku lub dedykowanego inżyniera transmisji radiowej jest znacznie łatwiejsza. Odbiornik Digital 6000 wyposażony jest w przyjazny dla oczu biały wyświetlacz OLED, który umożliwia szybki przegląd stanu sygnału RF, jakości łącza, jakości sygnału audio, stanu baterii, częstotliwości transmisji i włączenia opcji szyfrowania. Kilka ekranów głównych zapewnia użytkownikowi łatwy dostęp do dodatkowych informacji bez konieczności poruszania się po pozycjach podmenu. Krytyczne warunki pracy i komunikaty o błędach są prezentowane bezpośrednio na wyświetlaczu.

Gotowy do użycia z istniejącą infrastrukturą i sprzętem

Digital 6000 współpracuje ze standardowymi aktywnymi i pasywnymi antenami UHF, ponieważ w odbiorniku EM 6000 zastosowano filtry antenowe dopasowujące właściwości pracy do poszczególnych wariantów anten. Istniejąca infrastruktura antenowa może więc nadal być używana bez dodatkowych modyfikacji. Nadajniki Digital 6000 używają tych samych wysokowydajnych akumulatorów jak w przypadku nadajników serii Digital 9000. Nadajnik ręczny SKM 6000 jest wyposażony w standardowy interfejs kapsuł mikrofonowych Sennheiser, dlatego może być łączony ze wszystkimi klasycznymi główkami mikrofonów z bezprzewodowych serii evolution, 2000, a także kapsułami serii 9000. Nadajnik bodypack SK 6000 wyróżnia się jako rozwiązanie dla instrumentów takich jak gitara i bas, ale także jest przystosowany do użycia z przypinanym mikrofonem Sennheiser MKE 1 (dookólny), jak i (w cyfrowej wersji transmisji) z mikrofonami MKE 2 (wszechkierunkowy) oraz MKE 40 (kardioidalny).

Inteligentne rozwiązanie ładowania

Ładowarka L 6000 jest urządzeniem o wielkości 1U (19”), które może być wyposażone w maksymalnie cztery moduły ładowania, z których każdy ładuje odpowiednio dwa nadajniki bodypack lub dwa akumulatory nadajnika ręcznego. Trójkolorowe diody LED na panelu przednim dają szybki podgląd procesu ładowania. Bardziej szczegółowe informacje, a także dodatkowe parametry takie jak czas pracy akumulatora, cykle ładowania i pozostała pojemność, można uzyskać z użyciem oprogramowania Wireless Systems Manager. Ładowarka L 6000 może również być używana z komponentami serii Digital 9000.

Bezproblemowa integracja i działanie

Digital 6000 bezproblemowo integruje się z systemami cyfrowymi lub analogowymi. Odbiornik EM 6000 jest wyposażony w cyfrowe wyjście AES-3 oraz wysokiej jakości symetryzowane transformatorowo analogowe wyjścia XLR-3 oraz jack ¼" (6,3 mm). Wersja odbiornika z technologią Dante oferuje dodatkowe złącze Amphenol RJ-45 do łatwej integracji w sieci Dante. Seria Digital 6000 jest kompatybilna z Digital 9000 w trybie dalekiego zasięgu. Ponadto nadajniki serii 6000 mogą być używane z odbiornikiem kamerowym EK 6042.