• Alcons VR8 - Zdjęcie nr 1
  Alcons VR8 - Zdjęcie duże nr 1
 • Alcons VR8 - Zdjęcie nr 2
  Alcons VR8 - Zdjęcie duże nr 2
 • Alcons VR8 - Zdjęcie nr 3
  Alcons VR8 - Zdjęcie duże nr 3
 • Alcons VR8 - Zdjęcie nr 4
  Alcons VR8 - Zdjęcie duże nr 4

Alcons VR8

Kompaktowy, wszechstronny monitor
Nr. katalogowy:
Zapytaj o dostępność

Kompaktowy, wszechstronny monitor

VR8 to 2-drożny kompaktowy głośnik wielofunkcyjny, zarówno do zastosowań przenośnych, jak i instalacji stałych. System łączy w sobie referencyjną jakość i zrozumiałość z wysokim dynamicznym SPL.

Sekcja wysokotonowa VR8 wyposażona jest w profesjonalny przetwornik wstęgowy RBN401 o mocy szczytowej 800 W, umożliwiający zakres dynamiki 1:16 z do 90% mniejszymi zniekształceniami w zakresie od 1 kHz do powyżej 20 kHz.

RBN401 jest zamontowany na „obrotowym” falowodzie 90° x 40° i gra z poziomą dyspersją 90 stopni do 20 000 Hz.

Dzięki zasadzie „bez kompresji” zastosowanej w technologii przetworników pro-ribbon, system charakteryzuje się w pełni liniową reakcją przy każdym SPL, zapewniając intuicyjną wydajność 1:1.

Za niskie częstotliwości odpowiada 8-calowy przetwornik średnio-niskotonowy z 2-calową cewką drgającą i obrobioną membraną, łączący szeroki zakres częstotliwości, doskonałą dokładność z kompresją o niskiej mocy.

Aby uzyskać pełną wydajność systemu, VR8 musi być napędzany przez kontroler-wzmacniacz ALC, zapewniający maksymalną jakość dźwięku ze zwiększonym zapasem mocy oraz najwyższą niezawodność i elastyczność działania.

Wstępne okablowanie Signal Integrity Sensing zapewnia pełną kompensację kabla/złącza pomiędzy VR8 i ALC, znacznie zwiększając dokładność reakcji, niezależnie od długości kabla i impedancji systemu, w rezultacie zapewniając dokładną charakterystykę średnich i niskich tonów.

Połączenie asymetrycznej wielokątnej obudowy, obrotowego falowodu i opcji kolorystycznej ACO zapewnia dyskretne, niskoprofilowe ustawienie na scenie, statywie, ścianie lub suficie.

Typowe zastosowania: od pełnozakresowego systemu PA, monitora scenicznego, systemu podbalkonowego aż do kompaktowego głównego systemu PA, w połączeniu z oddzielnym subwooferem.

VR8 jest również dostępny w wersji lustrzanej jako VR8M (lustrzana asymetryczna konfiguracja obudowy i przegrody), umożliwiająca symetryczne parowanie monitorów.

Dane techniczne

Rodzaj systemu Dwudrożny pasywny system głośnikowy
Zastosowanie Nagłośnienie stacjonarne, nagłośnienie mobilne
Konfiguracja 1x 8", 1x 4"
Moc 800 W
Konstrukcja Kolumna przenośna
Przetwornik wysokich częstotliwości 1x 4” RBN401
Przetwornik średnich częstotliwości 1x 8” AMB8-8
Pokrycie pionowe 40°
Pokrycie poziome 90°
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 122 dB
Gniazda 2x Speakon NL4 input/link
Pasmo przenoszenia 74 Hz – 20000 Hz (+/- 3 dB)
Wymiary 452 x 250 x 246 mm
Waga 12 kg
Kolor czarny
Impedancja 8 omów
Czułość 96 dB (200 Hz - 10 kHz)