• Alcons BF181 - Zdjęcie nr 1
  Alcons BF181 - Zdjęcie duże nr 1
 • Alcons BF181 - Zdjęcie nr 2
  Alcons BF181 - Zdjęcie duże nr 2
 • Alcons BF181 - Zdjęcie nr 3
  Alcons BF181 - Zdjęcie duże nr 3
 • Alcons BF181 - Zdjęcie nr 4
  Alcons BF181 - Zdjęcie duże nr 4

Alcons BF181

Kompaktowy subwoofer
Nr. katalogowy:
Zapytaj o dostępność

Kompaktowy subwoofer

BF181 to wysokowydajny subwoofer, zaprojektowany tak, aby zapewnić zwartą i dokładną charakterystykę basów przy bardzo niskich zniekształceniach.

Zawiera pojedynczy 18-calowy głośnik niskotonowy o długim skoku, z wentylowaną ramą i 4-calową cewką drgającą, zapewniający stabilną i długotrwałą wysoką moc wyjściową.

Głośnik niskotonowy emitujący bezpośrednio jest zamontowany w wentylowanej komorze, wychodząc do portu bass reflex X-Venting - ten centralnie umieszczony port zajmuje ponad 25% powierzchni przegrody i został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować zdolność oddychania systemu, zwiększając ogólną wydajność przy jednoczesnej minimalizacji kompresji portu.

Podwójna płyta przegrodowa i połączenie złożonego układu paneli wewnętrznych z rozległymi usztywnieniami zapewniają sztywną konstrukcję o dużej solidności obudowy przy stosunkowo niewielkiej wadze. Jest wykończony odporną na zarysowania powłoką Durotect i wyposażony w 2 uchwyty ułatwiające transport.

Aby zapewnić pełną wydajność systemu, BF181 jest napędzany i kontrolowany przez kontroler głośników ze wzmocnieniem ALC. Napędzany przez ALC, BF181 zapewnia maksymalną jakość dźwięku i moc wyjściową przy długotrwałej niezawodności działania. Zintegrowane ustawienia fabryczne w procesorze napędu ALC zapewniają dopasowanie wzmocnienia, fazy i filtrowania do wszystkich najlepszych systemów Alcons. Dostępne są także charakterystyki reakcji do wyboru: „sub”, „bass”, „punch”, a także wstępne ustawienia kontroli projekcji kardioidalnej. Dodatkowe złącze NL4 umieszczone z przodu umożliwia łatwe „odwrotne podłączenie” w układach kardioidalnych. Impedancja systemu wynosząca 4 omy zapewnia bardzo efektywne obciążenie wzmacniacza.

BF181 jest wyposażony w okablowanie SIS: poprzez obwód wykrywania integralności sygnału w ALC, długość kabla i rezystancja złącza między BF181 i ALC są kompensowane dynamicznie (współczynnik tłumienia systemu 10 000), co jeszcze bardziej zmniejsza zniekształcenia i zwiększa dokładność reakcji.

Model BF181 jest dostępny w wersji przenośnej i instalacyjnej („i”). Dzięki programowi Architect Color Option model BF181 można zamówić w dowolnym kolorze RAL.

Dane techniczne

Rodzaj systemu System live, Subwoofer
Zastosowanie Nagłośnienie stacjonarne, nagłośnienie mobilne
Konfiguracja 1 x 18"
Przetwornik niskich częstotliwości 1x 18” AW18.4/4
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 138 dB
Gniazda 3x Speakon NL4 input/link
Pasmo przenoszenia 36 Hz - 200 Hz (+/- 3 dB)
Wykończenie Czarny lakier strukturalny
Wymiary 613 x 596 x 712 mm
Waga ok. 53,6 kg
Kolor czarny
Impedancja 4 omy