• M 147 Tube Set - Zdjęcie nr 1
    M 147 Tube Set - Zdjęcie duże nr 1

M 147 Tube Set

Mikrofon lampowy Neumann, o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej i klasycznym wyglądzie
Nr. katalogowy: N008435
Zapytaj o dostępność

Mikrofon lampowy Neumann, o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej i klasycznym wyglądzie

Mikrofon lampowy Neumann , o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej i klasycznym wyglądzie. Dwumembranowa kapsuła pochodzi od legendarnych poprzedników: modeli U 47 i M 49.
 
M 147 jest kondensatorem lampowym o charakterystyce kardioidy. Sercem tego mikrofonu jest dwumembranowa kapsuła K 47, odziedziczona po legendarnych modelach U 47 i M 49.
 
Oprócz kapsuły mikrofon posiada lampę, która pełni funkcję konwertera impedancji. Kolejnym systemem jest beztransformatorowy obwód wyjściowy, który zapewnia niesłychanie niski poziom szumów własnych. Należy zwrócić uwagę, że innowacyjne połączenie najnowszej technologii produkcji lamp elektronowych z najbardziej zaawansowanym technologicznie monolitycznym układem scalonym zostało uhonorowane nagrodą TEC Award w 1997 r., którą uzyskał wykorzystujący tę technologię mikrofon lampowy M 149.
 
Mikrofon lampowy M 147 może korzystać z bardzo długich kabli bez wpływu na jakość sygnału audio. Tak jak wszystkie mikrofony pojemnościowe Neumann, M 147 posiada gładkie, niklowane wykończenie.
 
Mikrofon jest dostarczany w kompletnym zestawie, w wysokiej jakości aluminiowym futerale. W skład zestawu wchodzą kabel, metalowy uchwyt obrotowy do zamocowania na statywie oraz kompaktowe, uniwersalne zasilanie dla standardowych gniazd wtykowych. Nasze nowoczesne metody wytwarzania umożliwiają sprzedaż tego zestawu po bardzo atrakcyjnych cenach.
 
Zastosowanie
Słynna kapsuła, wraz z powszechnie chwaloną charakterystyką lampy sprawia, że M 147 przydaje się szczególnie jako mikrofon wokalowy. Dodatkowo jest on doskonałym mikrofonem punktowym do wszystkich typów instrumentów muzycznych. Minimalny poziom szumów własnych sprawia, że mikrofon ten jest idealny w nowoczesnych procesach nagrywania, zarówno analogowych, jak i cyfrowych.
 
Charakterystyka akustyczna
W mikrofonie lampowym M 147 Tube dźwięk dociera do kapsuły od strony, na której znajduje się logo firmy Neumann w kształcie diamentu. Kolor czarny jest zarezerwowany dla mikrofonów lampowych. Kapsuła jest identyczna z użytą w modelu U 47 i jest decydującym czynnikiem określającym charakterystykę dźwiękową mikrofonu. Posiada on płaską charakterystykę częstotliwościową do wyższych partii zakresu środkowego oraz podbicie do 3 dB ponad częstotliwością 2 kHz. Grill mikrofonu jest mniejszą wersją grilla zastosowanego w modelu U 47. Skutecznie chroni on kapsułę przed podmuchami powstającymi przy wymawianiu głosek wybuchowych oraz przed szumem powodowanym przez wiatr.
 
Wykres biegunowy
Mikrofon lampowy M 147 Tube posiada charakterystykę kardioidalną, skłaniającą się w stronę superkardioidy ze względu na charakterystyczny projekt kapsuły. W wyższych częstotliwościach wykres staje się bardziej kierunkowy. Jest to bardzo podobna charakterystyka do modelu, który stanowił podstawę projektową dla omawianego mikrofonu, mianowicie U 47 oraz jego następcy, U 47 fet.
 
Charakterystyka elektryczna
W porównaniu z innymi mikrofonami, konwerter impedancji zastosowany w modelu M 147 Tube wyróżnia się wyjątkowo niskim ważonym poziomem szumów własnych, wynoszącym jedynie 12 dB-A / 24 dB CCIR.
 
Podobnie jak w przypadku niedawno wprowadzonego na rynek modelu M 149 Tube, nowy M 147 Tube łączy specjalnie wybraną lampę trójelektrodową z nowoczesnym obwodem. Technologia ta w pełni wykorzystuje specjalną charakterystykę przenoszenia lampy i przenosi przetworzony sygnał audio generowany w kapsule do wyjścia mikrofonu, bez jakichkolwiek zabarwień lub niepożądanych efektów ubocznych.
 
Lampa wzmacnia sygnał płynący z kapsuły o około 10 dB, co zapobiega jakimkolwiek zakłóceniom ze strony innych sprzętów elektronicznych. Mikrofon M 147 posiada wysokie napięcie wyjściowe, dlatego też może być używany wraz z długimi kablami do długości 300 m bez spadku jakości sygnału.
 
Idealne warunki eksploatacji (prąd anodowy, napięcie żarzenia) lampy są utrzymywane przez cały okres użytkowania. Czujnik wykrywa każdy spadek napięcia, który ma miejsce w kablu mikrofonu i kompensuje ten spadek za pomocą zasilacza N 149 A. Lampa rozgrzewa się stopniowo przy wykorzystaniu ograniczenia prądu wstecznego, co gwarantuje długi okres użytkowania.
 
Filtr
Elektroniczny obwód mikrofonu lampowego M 147 Tube posiada płaską charakterystykę częstotliwościową w zakresie od 20 Hz do ponad 20 kHz. Charakterystyka dźwiękowa mikrofonu jest determinowana przez atrybuty zastosowanej kapsuły.
 
Stabilność użytkowania
Zarówno kapsuła, jak i obwód posiadają zawieszenie przeciwwstrząsowe, co zapobiega powstawaniu szumów strukturalnych. Z racji szerokiego zakresu charakterystyki, M 147 Tube może reprodukować sygnały o ekstremalnie niskiej częstotliwości bez zniekształceń.
 
Oznacza to, że mikrofon, ze względu na swoją czułość, może zbierać także niepożądane zakłócenia w niskich częstotliwościach, będące szumem strukturalnym, bądź spowodowanym przez wiatr. Aby uniknąć możliwej degradacji sygnału, oferujemy takie akcesoria, jak zawieszenie elastyczne EA 1 oraz ekran przeciwwiatrowy W 87. Przy nagrywaniu wokali w bezpośredniej bliskości mikrofonu, zalecamy stosowanie ekranu zapobiegającego podmuchom powstającym przy wymawianiu głosek wybuchowych PS 15 lub PS 20 a.
 
Zasilacz N 149 A
Uniwersalny zasilacz N 149 A współpracuje ze wszystkimi zasilaczami prądu zmiennego, generującymi napięcie od 100 V do 240 V, 50 lub 60 Hz. Zasilacz jest połączony poprzez standardową wtyczkę IEC 320. Jedyną różnicą pomiędzy trzema dostępnymi wersjami M 147 Tube jest dołączony kabel zasilający. Uwaga: zasilacz N 149 V jest w pełni kompatybilny z mikrofonem pojemnościowym M 147 Tube.