• QSC KW153 - Zdjęcie nr 1
  QSC KW153 - Zdjęcie duże nr 1
 • QSC KW153 - Zdjęcie nr 2
  QSC KW153 - Zdjęcie duże nr 2
 • QSC KW153 - Zdjęcie nr 3
  QSC KW153 - Zdjęcie duże nr 3

QSC KW153

3-drożna aktywna kolumna głośnikowa
Nr. katalogowy: QKW153
Zapytaj o dostępność

3-drożna aktywna kolumna głośnikowa

Seria KW

 

 

Aktywne kolumny głośnikowe

Cechy

 

 • Wydajność kolumn serii K w lekkich brzozowych obudowach.
 • Wszystkie modele posiadają wzmacniacze mocy Class D o mocy 1000 watów (2 x 500 W mocy ciągłej).
 • Rozbudowany moduł DSP zawierający układy DEEP™ oraz Intrinsic Correction™ znacząco poprawiający sprawność całego systemu.
 • Układ DMT™ (Directivity Matched Transistion) zapewnia jednolite pokrycie dźwiękiem na całym obszarze odsłuchu.
 • Wytrzymałe obudowy wykonane ze sklejki brzozowej pomalowanej lakierem strukturalnym.
 • Czteropozycyjny kontroler czułości Mic/Line (modele pełnopasmowe).
 • Solidne siatki ochronne o grubości 1.5 mm znoszące trudy tras koncertowych.
 • Wygodne i ergonomicznie rozmieszczone uchwyty.
 • Gniazda tyczki 35 mm z Tilt-Direct™ dostępne w modelach KW122 oraz KW152, standardowa konstrukcja (bez zmiany kąta pochylenia) w modelu KW153.
 • Punkty montażowe M10 dla instalacji podwieszanych (modele pełnopasmowe).
 • Model KW122 może być wykorzystywany jako monitor sceniczny.

Bazując na sukcesie naszej serii K, nowa seria KW stanowi kolejny ewolucyjny krok w konstrukcji kolumn głośnikowych z obudowami wykonanymi z drewna. Nasi inżynierowie stworzyli serię KW, w której to wykorzystano wszystkie przełomowe elementy konstrukcji elektronicznej zastosowane w popularnej serii K, a przy tym zaprojektowali ten produkt tak, aby był on mniejszy i znacznie lżejszy niż poprzednie modele z obudowami wykonanymi z drewna.

Wysoka moc wyjściowa: Podobnie jak w serii K, każdy z czterech modeli serii KW posiada zaprojektowany przez firmę QSC stopień mocy wykonany w klasie D i o mocy 1000 watów (2 x 500 W mocy ciągłej). Kontynuując również rozwiązania z serii K, każdy model jest wyposażony w identyczny wysokiej mocy przetwornik wysokotonowy o średnicy 1.75" (modele pełnopasmowe) oraz przetworniki niskotonowe o takiej samej wysokiej jakości, niezależnie od wielkości kolumny.

Zdefiniowany obszar pokrycia: Układ Directivity Matched Transistion (DMT™) zapewnia wzajemnie dopasowane pokrycie niskimi i wysokimi częstotliwościami na całym obszarze odsłuchu, dzięki czemu wyeliminowano "martwe" lub "gorące" pola częstotliwości.

DSP: W serii KW zastosowano rozbudowany układ przetwarzania sygnału, co przyczyniło się do uzyskania niezwykle wysokiej klarowności brzmienia i dużego poziomu mocy, które to cechy całkowicie spełniają oczekiwania stawiane produktom w tej kategorii:

 • Intrinsic Correction™, zastosowany po raz pierwszy w naszych najlepszych systemach wyrównanych liniowo, analizuje 65-75 przestrzennie uśrednionych pomiarów dla filtrów IIR oraz FIR i aktywnie koryguje czas, charakterystykę częstotliwościową oraz reakcję amplitudową w celu uzyskania maksymalnie płaskiej krzywej w punktach podziału spektrum audio. Efektem tego jest uzyskanie kolumny, która zachowuje się jednakowo w całym zakresie przetwarzanych częstotliwości.
 • DEEP™ i limiter wychylenia membrany pozwalają na rozszerzenie charakterystyki w zakresie niskich częstotliwości przez aktywne zarządzanie transientami w dolnym paśmie, bez degradacji sygnału bazowego oraz sąsiednich częstotliwości.
 • GuardRail™, po raz pierwszy wprowadzone we wzmacniaczach z serii GX, zabezpiecza moduł wzmacniacza oraz twoje brzmienie przed nienaturalnym i degradującym dźwięki obcinaniem sygnału.

Połączenia: Kolumny serii KW posiadają czteropozycyjny przełącznik czułości mic /line, który pozwala na podłączenie szerokiego zakresu źródeł sygnału. Wejścia typu combo XLR oraz 1/4" TRS mogą odbierać sygnał o poziomie mikrofonowym oraz liniowym, podczas gdy zestaw wejść phono RCA (za wyjątkiem KW181) pozwala na dodatkowe podłączenie przenośnych odtwarzaczy MP3, odtwarzaczy CD oraz mikserów sygnału liniowego. Wewnętrznie można miksować sygnał pochodzący z maksymalnie trzech źródeł audio, a następnie sygnał wyjściowy można przekazać na symetryczne wyjście i zasilać nim wiele urządzeń połączonych równolegle w układzie "daisy-chaining". Każdy kanał posiada też oddzielne wyjścia bezpośrednie, co zapewnia dodatkową elastyczność połączeń.

Kontrola: Wbudowane przełączniki służą do określenia ustawień programów korekcji barwy (EQ). Przełącznik HF (modele pełnopasmowe) może być ustawiony na VOCAL BOOST, w celu zapewnienia dodatkowej prezencji w krytycznym obszarze średnich częstotliwości lub na wartość FLAT w celu wiernej reprodukcji odbieranego sygnału. Przełącznik LF może być ustawiony w pozycji NORM, DEEP™ - w celu rozszerzenia pasma niskich częstotliwości lub EXT SUB (modele szerokopasmowe) w celu współpracy z zewnętrznym subwooferem. Znajdujący się na ścianie tylnej przełącznik LED może być ustawiony w pozycji POWER, co powoduje podświetlenie kontrolki LED zamontowanej na ścianie przedniej, gdy urządzenie ma włączone zasilanie, w pozycji OFF, gdy nie jest pożądane świecenie się przedniej kontrolki LED lub też w pozycji LIMIT, a wówczas kontrolka LED wskazuje operatorowi systemu fakt włączenia układu limitera podczas pracy kolumny.

Tilt-Direct™: Modele KW122 oraz KW153 posiadają unikalny system mocowania tyczki statywu Tilt-Direct™. Obrót elementu gniazda powoduje zmianę kąta pochylenia kolumny o 7.5 stopnia w dół, co pozwala na skierowanie energii akustycznej bezpośrednio na publiczność. Można w ten sposób uniknąć też odbijania się dźwięków od dodatkowych powierzchni w przypadku aplikacji, w których wymagane jest uzyskanie maksymalnego obszaru pokrycia dźwiękiem z wysoko umieszczonych głośników.

Zdalna kontrola wzmocnienia: Zdalna kontrola wzmocnienia jest możliwa za pośrednictwem potencjometru (nie jest dołączany do kolumn) podłączonego do gniazda typu Phoenix znajdującego się na panelu wzmacniacza. W przypadku instalacji stacjonarnych wiele kolumn głośnikowych serii KW może być połączonych równolegle w układzie "daisy-chained" w celu zapewnienia kompleksowej kontroli wzmocnienia za pomocą jednego zdalnego potencjometru. Tryb auto-standby jest włączany po 5 minutach braku aktywności systemu.

Materiały najwyższej jakości: Seria KW została zaprojektowana pod kątem sprostania kryteriom, jakie stawiają profesjonaliści. Zaawansowane procesy konstrukcyjne, obudowa wykonana z najwyższej jakości sklejki brzozy bałtyckiej, ergonomia, odlewane aluminiowe uchwyty, niskoszumowe koła (KW181) oraz solidna stalowa siatka ochronna zapewniają łatwość w transporcie oraz długotrwałe użytkowanie. Zintegrowane punkty montażowe M10 pozwalają na użycie kolumn w aplikacjach podwieszanych przy użyciu zestawu KW M10 KIT (sprzedawany oddzielnie), a nagwintowane gniazdo tyczki (KW181) zapewnia pewne, pozbawione luzów połączenie z nagwintowaną tyczką (dołączona).

 

Informacje dodatkowe

Dane techniczne

Rodzaj systemu Zestaw głośnikowy aktywny
Zastosowanie Nagłośnienie mobilne
Konfiguracja 1x15'', 1x6,5'', 1x1,75''
Moc 1000W (500+500W)
Obudowa Sklejka liściasta 15mm
Przetwornik wysokich częstotliwości 1,75''
Przetwornik średnich częstotliwości 6,5''
Przetwornik niskich częstotliwości 15''
Klasa pracy D
Złącza wejściowe Liniowe/mikrofonowe (XLR / 1⁄4"), liniowe (XLR / 1⁄4"), Liniowe RCA stereo
Złącza wyjściowe Wyjście liniowe (2x XLR), wyjście "mix" XLR
Pokrycie pionowe 75 stopni
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 134 dB
Pasmo przenoszenia 35 - 18000 Hz
Gniazdo statywu 35mm regulowane
Punkty zawieszenia M10
Wykończenie Lakier strukturalny
Siatka ochronna Siatka ochronna stalowa 1,5mm
Wymiary 1094 × 470 × 427mm
Waga 39 kg
Kolor czarny
Chłodzenie Wentylator 50mm