QSC KS212C

NOWOŚĆ
KS212C
Numer katalogowy: QKS212C
Kardioidalny aktywny subwoofer o mocy 3600 W, wyposażony w najnowszą technologię DSP

Opis

Z okazji dotarcia do milionowej sprzedanej sztuki głośników z serii K, firma QSC stworzyła produkt, na który czekało wielu realizatorów i muzyków. Kardioidalny sobwoofer KS212C jest nowoczesnym, aktywnym głośnikiem kierunkowym w kompaktowej obudowie i procesorem DSP w komplecie. Zasilany przez wzmacniacz klasy D o mocy 3600 W, wyposażony w najnowszą technologię DSP i dwa 12-calowe głośniki umieszczone w specjalnej obudowie, subwoofer KS212C generuje o 15dB więcej mocy wyjściowej z przodu niż z tyłu.

Najczęściej subwoofer emituje dźwięk we wszystkich kierunkach, co często prowadzi do problemów, takich jak buczenia niewygodne dla artystów występujących na scenie, nawarstwiania się dźwięków o niskich częstotliwościach i generalnie marnowania energii. Aby ukształtować kardioidalną fale niskich częstotliwości, dotychczas realizatorzy dźwięku live musieli wykorzystywać więcej urządzeń - w tym zewnętrzne procesory - co było czasochłonne i kosztowne. Przełomowy pod względem zastosowanych innowacji i wzornictwa, subwoofer KS212C o mocy 3600 W zapewnia wyjątkowe korzyści kardioidalnej charakterystyki w poręcznej, kompaktowej obudowie. Nowy subwoofer QSC jest niezrównany pod względem możliwości zarządzania basem na scenie lub w każdym innym środowisku, w którym niepożądaną energię o niskiej częstotliwości należy minimalizować.

Kardioidalny subwoofer został zaprojektowany do pracy w nagłośnieniach na żywo i w instalacjach stałych. Jest idealnym wyborem również dla firm nagłośnieniowych. Kompaktowa obudowa wyposażona jest w wygodne, aluminiowe uchwyty i cztery kółka z tyłu. Dwa gniazda sztycy M20 umożliwiają zastosowanie subwoofera zarówno w orientacji poziomej jak i pionowej. W ten sposób technicy nagłośnienia otrzymują wyjątkowo efektywne i poręczne rozwiązanie, które ułatwia pracę i poprawia brzmienie. 

Dane techniczne

Rodzaj systemuSystem live
ZastosowanieNagłośnienie stacjonarne, nagłośnienie mobilne
Konfiguracja2x 12"
Moc3600 W
Obudowa18-milimetrowa sklejka brzozowa
Przetwornik niskich częstotliwości2x 12"
Klasa pracyD
Złącza wejściowe2 x locking XLR/F ¼” "mix"
Złącza wyjściowe2 x XLR/M
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)132 dB (peak)
Pasmo przenoszenia44 Hz - 104 Hz (-6 dB), 39 Hz - 118 Hz (-10 dB)
Wskaźniki2 x wskaźnik zasilania LED (z przodu i tyłu), wskaźnik LED sygnału wejściowego, wskaźnik LED aktywnego limitera
Gniazdo statywu2x M20 (z góry i z boku)
Wymiary622 x 394 x 851 mm
Waga41 kg
KolorCzarny
Charakterystyka kierunkowościKardioidalna
ChłodzenieNiskoszumowy wentylator o zmiennej prędkości
Wzmacniacz2 x 1800W (peak), klasa D
  • Sennheiser
  • Neumann
  • Alcons
  • QSC
  • AVE
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill