• HyDrive HX 810 - Zdjęcie nr 1
    HyDrive HX 810 - Zdjęcie duże nr 1

HyDrive HX 810

HyDrive HX 810 HARTKE kolumna basowa 2000 W/4 Ohm 8x10+driver membrana papier/aluminium
Nr. katalogowy: HCH810
Zapytaj o dostępność

HyDrive HX 810 HARTKE kolumna basowa 2000 W/4 Ohm 8x10+driver membrana papier/aluminium

Informacje o HyDrive
Przetworniki HyDrive są wyrazem rewolucyjnych i bardzo korzystnych zmian w zakresie technologii głośników basowych i stanowią niezwykle ważny krok naprzód w tej dziedzinie. Wykorzystanie utwardzonego papieru oraz aluminium doprowadziło do opracowania niezwykle solidnego głośnika, który jest jeszcze bardziej wytrzymały i skuteczny niż inne dostępne konstrukcje.

Seria HyDrive firmy Hartke oferuje same zalety dwóch elementów konstrukcyjnych: ciepłe brzmienie tradycyjnych membran papierowych oraz czysty i dynamiczny atak aluminium. Opatentowana technologia Hybrid Cone Technology pozwala wykonać głośniki HyDrive, w których zewnętrzna papierowa membrana jest odpowiedzialna za generowanie ciepłych i głęboko brzmiących niskich częstotliwości, a wewnętrzna aluminiowa membrana produkuje średnie i wysokie częstotliwości, które świetnie przebijają się w miksie, cały czas pozostając przyjemnymi w odbiorze.

Jedną z najbardziej istotnych zalet przetwornika HyDrive jest stosunek jego mocy względem jego masy. Przetwornik HyDrive waży 40% mniej niż tradycyjne przetworniki i ma moc 500 watów zapewniając najwyższy współczynnik mocy do masy pośród wszystkich dostępnych przetworników basowych na rynku. Innowacje konstrukcyjne sięgają jednak znacznie dalej. Ponieważ szkielet głośnika jest wykonany z odlewu aluminium i jest on wyposażony w magnes neodymowy, przetworniki HyDrive pracują przy niższej temperaturze i zapewniają znacznie większą moc przy szczytowych poziomach pracy.

Kolumna basowa HyDrive HX810

Pracując nad konstrukcją HyDrive HX810, która jest flagowym okrętem linii HyDrive, Hartke stworzył „branżowy standard” w każdym aspekcie tej wyjątkowej kolumny głośnikowej. Cechy wyróżniające ten model to ogromna moc, dwie niezależne stalowe siatki ochronne, uchwyty wpuszczane w boki obudowy, ochraniacze wykonane ze stalowej blachy ze wzorem diamentu i pod spodem para solidnych stalowych kół. Kolumna HyDrive HX810 została zaprojektowana dla wymagających muzyków, którzy oczekują niezawodnej pracy przy bardzo wysokich poziomach głośności.

Ten model doskonale nadaje się do użycia we wszystkich stylach muzycznych. Inżynierowie Hartke konstruując kolumnę HX810 położyli duży nacisk na częstotliwości pasma środkowego i zapewnienie rockowym basistom pewnego narzędzia do codziennych występów na scenach na całym świecie. Wyjątkowa wszechstronność kolumny stała się celem nadrzędnym. HyDrive HX810 posiada zamkniętą obudowę z czterema komorami, która jest wykonana z najwyższej jakości sklejki, z dodatkowymi usztywnieniami i specjalnymi łącznikami, co zapewnia jej dużą sztywność i niewielką masę, a jednocześnie gwarantuje znakomite walory brzmieniowe z wyjątkową klarownością i projekcją dźwięków.

Kolumna HX810 posiada osiem 250-watowych 10-calowych przetworników HyDrive z hybrydowymi membranami stożkowymi i magnesami neodymowymi, oferując łączną moc wynoszącą niesamowite 2000 watów. Tę miażdżącą moc basu zapewnia najlżejsza na rynku kolumna o konstrukcji 8 x 10 i jest to ponad dwukrotnie więcej niż możliwości wszystkich innych kolumn 8 x 10. W celu uzyskania takiej mocy z tradycyjnych przetworników z membranami papierowymi potrzebna byłaby kolumna z 20 głośnikami, która ważyłaby prawie 200 kilogramów! Niewielka masa, potężna moc oraz brzmieniowa wszechstronność sprawiają, że HyDrive HX810 jest nową kolumną basową, która rządzi na rynku.

 

Dane techniczne

Rodzaj systemu Wzmacniacz basowy
Zastosowanie Do gitary basowej
Konfiguracja 8x 10"
Moc 2000 W
Obudowa Drewniana
Nazwa systemu Wzmacniacz basowy
Konstrukcja Kolumna przenośna, duże uchwyty i kółka ułatwiające transport
Przetwornik wysokich częstotliwości 1", tytanowy driver ciśnieniowy
Przetwornik niskich częstotliwości 10", HyDrive, neodymowy, hybrydowa membrana
Gniazda Speakon (równoległe) i Jack 1/4"
Pasmo przenoszenia 25-17000 Hz
Wymiary 121 x 66 x 41 cm (wys. x szer. x gł.)
Waga 61 kg
Impedancja 4 Ohm
Zakres dynamiki 99 dB @ 1 W/1 m
Korekcja sygnału Podbicie wysokich częstotliwości: włączone/-6 dB/wyłączone