• HyDrive HX 410 - Zdjęcie nr 1
    HyDrive HX 410 - Zdjęcie duże nr 1

HyDrive HX 410

HyDrive HX 410 HARTKE kolumna basowa 1000 W/8 Ohm 4x10+driver membrana papier/aluminium
Nr. katalogowy: HCH410
Zapytaj o dostępność

HyDrive HX 410 HARTKE kolumna basowa 1000 W/8 Ohm 4x10+driver membrana papier/aluminium

Informacje o HyDrive
Przetworniki HyDrive są wyrazem rewolucyjnych i bardzo korzystnych zmian w zakresie technologii głośników basowych i stanowią niezwykle ważny krok naprzód w tej dziedzinie. Wykorzystanie utwardzonego papieru oraz aluminium doprowadziło do opracowania niezwykle solidnego głośnika, który jest jeszcze bardziej wytrzymały i skuteczny niż inne dostępne konstrukcje.

Seria HyDrive firmy Hartke oferuje same zalety dwóch elementów konstrukcyjnych: ciepłe brzmienie tradycyjnych membran papierowych oraz czysty i dynamiczny atak aluminium. Opatentowana technologia Hybrid Cone Technology pozwala wykonać głośniki HyDrive, w których zewnętrzna papierowa membrana jest odpowiedzialna za generowanie ciepłych i głęboko brzmiących niskich częstotliwości, a wewnętrzna aluminiowa membrana produkuje średnie i wysokie częstotliwości, które świetnie przebijają się w miksie, cały czas pozostając przyjemnymi w odbiorze.

Jedną z najbardziej istotnych zalet przetwornika HyDrive jest stosunek jego mocy względem jego masy. Przetwornik HyDrive waży 40% mniej niż tradycyjne przetworniki i ma moc 500 watów zapewniając najwyższy współczynnik mocy do masy pośród wszystkich dostępnych przetworników basowych na rynku. Innowacje konstrukcyjne sięgają jednak znacznie dalej. Ponieważ szkielet głośnika jest wykonany z odlewu aluminium i jest on wyposażony w magnes neodymowy, przetworniki HyDrive pracują przy niższej temperaturze i zapewniają znacznie większą moc przy szczytowych poziomach pracy.

Kolumna głośnikowa HyDrive HX410

Profesjonalna jakość oraz odpowiednia moc były dwoma kluczowymi czynnikami, które towarzyszyły konstruowaniu modelu HX410. Potrzeby współczesnych basistów w zakresie uzyskania wysokich poziomów głośności przy bezproblemowym działaniu są obecnie powszechnym oczekiwaniem, ale zapewnienie tego przez wytrzymałą i łatwą w transporcie kolumnę głośnikową, która waży niecałe 32 kilogramy jest praktycznie niespotykane. Tutaj właśnie wkracza na scenę basowa kolumna głośnikowa HX410.

Zapewniając ogromny zapas mocy kolumna HX410 posiada cztery 250-watowe 10-calowe przetworniki HyDrive z hybrydowymi membranami stożkowymi i magnesami neodymowymi, oferując łączną moc wynoszącą 1000 watów. Ta kolumna głośnikowa HyDrive jest gustownie wyposażona w stalową siatkę ochronną, stalowe narożniki, uchwyty wpuszczane w obudowę oraz odłączane koła, co zapewnia jej dużą wytrzymałość i łatwość w transporcie. HyDrive HX410 ma zamkniętą obudowę z dwiema komorami, która jest wykonana z najwyższej jakości sklejki z dodatkowymi usztywnieniami i specjalnymi łącznikami, co zapewnia jej dużą sztywność i niewielką masę, a jednocześnie gwarantuje znakomite walory brzmieniowe z wyjątkową klarownością i projekcją dźwięków.

Kolumna basowa HyDrive HX410 została zaprojektowana pod kątem wymagających muzyków, którzy potrzebują niezwykle sprawnej pracy przy wysokich poziomach głośności. Doskonale nadaje się ona do gry we wszystkich stylach muzycznych. Podczas konstruowania HX410 wysiłki inżynierów Hartke dodatkowo skupiły się na częstotliwościach środkowego pasma i zapewnieniu rockowym basistom pewnego narzędzia do codziennych występów na scenach na całym świecie. Z mocą i wszechstronnością głośników HyDrive, które są umieszczone w znakomicie dobranych obudowach, jest pewne, że HX410 pracuje na poziomie, który wykracza daleko poza możliwości typowych basowych kolumn głośnikowych.

Dane techniczne

Rodzaj systemu Wzmacniacz basowy
Zastosowanie Do gitary basowej
Konfiguracja 4x 10"
Moc 1000 W
Obudowa Drewniana
Nazwa systemu Wzmacniacz basowy
Konstrukcja Kolumna przenośna, wymienne kółka
Przetwornik wysokich częstotliwości 1", tytanowy driver ciśnieniowy
Przetwornik niskich częstotliwości 10", HyDrive, neodymowy, hybrydowa
Gniazda Speakon (równoległe) i Jack 1/4"
Pasmo przenoszenia 30-17000 Hz
Wymiary 61 x 61 x 38 cm (wys. x szer. x gł.)
Waga 70, 4 kg
Impedancja 8 Ohm
Zakres dynamiki 99 dB @ 1 W/1 m
Korekcja sygnału Podbicie wysokich częstotliwości: włączone/-6 dB/wyłączone