Hartke HyDrive HX 115

HyDrive HX 115
Numer katalogowy: HCH115
HyDrive HX 115 HARTKE kolumna basowa 500 W/8 Ohm 1x15+driver membrana papier/aluminium

Opis

Informacje o HyDrive

Przetworniki HyDrive są wyrazem rewolucyjnych i bardzo korzystnych zmian w zakresie technologii głośników basowych i stanowią niezwykle ważny krok naprzód w tej dziedzinie. Wykorzystanie utwardzonego papieru oraz aluminium doprowadziło do opracowania niezwykle solidnego głośnika, który jest jeszcze bardziej wytrzymały i skuteczny niż inne dostępne konstrukcje.

Seria HyDrive firmy Hartke oferuje same zalety dwóch elementów konstrukcyjnych: ciepłe brzmienie tradycyjnych membran papierowych oraz czysty i dynamiczny atak aluminium. Opatentowana technologia Hybrid Cone Technology pozwala wykonać głośniki HyDrive, w których zewnętrzna papierowa membrana jest odpowiedzialna za generowanie ciepłych i głęboko brzmiących niskich częstotliwości, a wewnętrzna aluminiowa membrana produkuje średnie i wysokie częstotliwości, które świetnie przebijają się w miksie, cały czas pozostając przyjemnymi w odbiorze.

Jedną z najbardziej istotnych zalet przetwornika HyDrive jest stosunek jego mocy względem jego masy. Przetwornik HyDrive waży 40% mniej niż tradycyjne przetworniki i ma moc 500 watów zapewniając najwyższy współczynnik mocy do masy pośród wszystkich dostępnych przetworników basowych na rynku. Innowacje konstrukcyjne sięgają jednak znacznie dalej. Ponieważ szkielet głośnika jest wykonany z odlewu aluminium i jest on wyposażony w magnes neodymowy, przetworniki HyDrive pracują przy niższej temperaturze i zapewniają znacznie większą moc przy szczytowych poziomach pracy.

Kolumna basowa HyDrive HX115
Rewolucyjna konstrukcja przetwornika takiego jak HyDrive wymaga takiej obudowy, która właściwie przekaże jego brzmienie. Z tego też powodu opracowaniu właściwej obudowy poświęciliśmy tak wiele czasu, ile trwało samo skonstruowanie samych głośników. Obudowa z komorą wentylowaną modelu HX115 została specjalnie zaprojektowana w celu uzyskania rozszerzonego pasma w zakresie niskich częstotliwości i zapewnienia lepszej ogólnej emisji niskich tonów. Dzięki temu możemy być pewni, że moc i brzmienie przetwornika HyDrive będą transferowane z większą precyzją i właściwą artykulacją.

Wszystko, co dotyczy kolumny HX115, przemawia za jej wyjątkową wytrzymałością i użytecznością: zapas mocy, stalowa siatka ochronna czy uchwyty wpuszczane w boki obudowy. Każda kolumna posiada też cztery odłączane kółka ze stalowym widelcem, co ułatwia ich transport. Model HX115 posiada obudowę z wentylowaną komorą wykonaną z najwyższej jakości sklejki z dodatkowymi usztywnieniami i specjalnymi łącznikami, co zapewnia jej wyjątkową sztywność i niewielką masę.

Oferując 500 watów miażdżącej mocy kolumna ta posiada jednocześnie najlżejszy 15-calowy przetwornik basowy, jaki został dotychczas skonstruowany. Zestawiając model HX115 na dole z HX410 na górze uzyskujemy klasyczny zestaw sceniczny składający się z dwóch kolumn głośnikowych, który zapewni tak wiele basu, że twoje włosy natychmiast staną dęba. Korzystając z kolumny HX115 możesz mieć pewność, że każdy twój kolejny występ będzie niezwykle komfortowy i właściwie nagłośniony.

Dane techniczne

Rodzaj systemuWzmacniacz basowy
ZastosowanieDo gitary basowej
Konfiguracja1x 15"
Moc500 W
ObudowaDrewniana
Nazwa systemuWzmacniacz basowy
KonstrukcjaKolumna przenośna, demontowalne kółka
Przetwornik wysokich częstotliwości1,5", tytanowy driver ciśnieniowy
Przetwornik niskich częstotliwości15", HyDrive, neodymowy, hybrydowa membrana
GniazdaSpeakon (równoległe) i Jack 1/4"
Pasmo przenoszenia20-17000 Hz
Wymiary61 x 61 x 47 cm (wys. x szer. x gł.)
Waga23 kg
Impedancja8 Ohm
Zakres dynamiki98 dB @ 1 W/1 m
Korekcja sygnałuPodbicie wysokich częstotliwości: włączone/-6 dB/wyłączone
  • Sennheiser
  • Neumann
  • QSC
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill