• HyDrive HX 112 - Zdjęcie nr 1
    HyDrive HX 112 - Zdjęcie duże nr 1

HyDrive HX 112

HyDrive HX 112 HARTKE kolumna basowa 300 W przełączana impedancja 4/8 Ohm 1x12+driver membrana papier/aluminium
Nr. katalogowy: HCH112
Zapytaj o dostępność

HyDrive HX 112 HARTKE kolumna basowa 300 W przełączana impedancja 4/8 Ohm 1x12+driver membrana papier/aluminium

Informacje o HyDrive

Przetworniki HyDrive są wyrazem rewolucyjnych i bardzo korzystnych zmian w zakresie technologii głośników basowych i stanowią niezwykle ważny krok naprzód w tej dziedzinie. Wykorzystanie utwardzonego papieru oraz aluminium doprowadziło do opracowania niezwykle solidnego głośnika, który jest jeszcze bardziej wytrzymały i skuteczny niż inne dostępne konstrukcje.

Seria HyDrive firmy Hartke oferuje same zalety dwóch elementów konstrukcyjnych: ciepłe brzmienie tradycyjnych membran papierowych oraz czysty i dynamiczny atak aluminium. Opatentowana technologia Hybrid Cone Technology pozwala wykonać głośniki HyDrive, w których zewnętrzna papierowa membrana jest odpowiedzialna za generowanie ciepłych i głęboko brzmiących niskich częstotliwości, a wewnętrzna aluminiowa membrana produkuje średnie i wysokie częstotliwości, które świetnie przebijają się w miksie, cały czas pozostając przyjemnymi w odbiorze.

Kolumna basowa HyDrive 112

Kolumna basowa HyDrive 112 sprawdzi się tam, gdzie wcześniej używano całych zestawów scenicznych.

Hartke oferuje kolejną kolumnę basową z serii HyDrive: HyDrive 112. Ta kolumna basowa, odpowiednia do gry we wszystkich stylach muzycznych, jest specjalnie zestrojoną konstrukcją z obudową z komorą wentylowaną. Do kluczowych składników należy jeden 12-calowy 300-watowy przetwornik HyDrive z hybrydową membraną stożkową i magnesem neodymowym oraz 1-calowy tytanowy przetwornik ciśnieniowy wysokich częstotliwości. Ta przeznaczona dla wszystkich basistów kolumna posiada głośnik, który jest zaprojektowany jako przetwornik o dwóch dostępnych impedancjach. Użytkownik może przełączać między impedancją 4 lub 8 omów. Uchwyty obudowy oraz stalowa siatka ochronna zapewniają nowoczesny i stylowy wygląd na każdej scenie czy też w studiu nagraniowym.

Właściwości kolumny głośnikowej HyDrive 112 sprawiają, że jest ona znakomitym łącznikiem idealnie wypełniającym lukę między małymi i kameralnymi występami, a dużymi i bardzo głośnymi koncertami. I waży ona tylko 14 kg.

Małe, ciche występy
Jeśli jesteś basistą, który specjalizuje się w kameralnej grze w niewielkich kawiarniach, HyDrive 112 (HX112) jest podwójną latte. Kolumna HX112 jest nie tylko idealnym wyborem do użycia podczas małych i cichych występów dzięki swej wyjątkowo lekkiej i łatwej w transporcie obudowie, ale głównie za sprawą jej ciepłego i potężnego brzmienia w dolnym paśmie, które nigdy nie jest zbyt zamulone. Oprócz ogromnego zapasu mocy, który posiada ta kolumna głośnikowa, HX112 jest też bardzo atrakcyjna dla użytkowników ze względu na obecność funkcji zmiennej impedancji. Zamiast używać HX112, gdy pracuje ona przy maksymalnej temperaturze podczas twojego występu w klubie jazzowym, możesz oszczędzić sporo mocy przez podwojenie poziomu impedancji kolumny głośnikowej. Zachowaj ją na następny koncert w The Forum.

Duże, głośne koncerty
Jeśli jesteś basistą, który wykorzystuje swój duży zestaw sceniczny do wprowadzenia swoich fanów w stan amoku, HX112 jest podwójną whiskey. Dodanie drugiej kolumny HX112 nie tylko sprawi, że za plecami będziesz miał upragniony wygląd dużego zestawu scenicznego, ale też z pewnością nie zabraknie ci mocy do wstrząśnięcia każdą sceną w trakcie trasy koncertowej po całym świecie. A mówiąc o trasach koncertowych, każdy aspekt dotyczący HX112 wyraża jej wyjątkową przydatność i solidność konstrukcji: zapas mocy, stalowa siatka ochronna oraz wpuszczane uchwyty boczne. Dodatkowo obudowa HX112 jest zbudowana z najwyższej jakości sklejki z dodatkowymi usztywnieniami i specjalnymi łącznikami, co pozwala uzyskać wyjątkową jakość brzmieniową przy zapewnieniu bardzo sztywnego i lekkiego szkieletu.

Basowa kolumna głośnikowa Hartke HyDrive 112 to solidna i łatwa w transporcie konstrukcja, która sprosta trudom najbardziej wymagających występów, zapewniając jednocześnie nowoczesny i stylowy wygląd na każdej estradzie.

Dane techniczne

Rodzaj systemu Wzmacniacz basowy
Zastosowanie Do gitary basowej
Konfiguracja 1x 12"
Moc 300 W
Obudowa Drewniana
Nazwa systemu Wzmacniacz basowy
Konstrukcja Kolumna przenośna
Przetwornik wysokich częstotliwości 1", tytanowy driver ciśnieniowy
Przetwornik niskich częstotliwości 12", HyDrive, neodymowy, hybrydowa membrana
Gniazda Speakon (równoległe) i Jack 1/4"
Pasmo przenoszenia 41-17000 Hz
Wymiary 48 x 38 x 41 cm (wys. x szer. x gł.)
Waga 14 kg
Impedancja 4/8 Ohm
Zakres dynamiki 96 dB @ 1 W/1 m
Korekcja sygnału Podbicie wysokich częstotliwości: włączone/-6 dB/wyłączone