Hartke HD 150

HD 150
Numer katalogowy: HCD150
Hartke HD 150 wzmacniacz basowy kombo 150W

Opis

Poważne brzmienie
Zupełnie nowe combo basowe HD150 powstało przez połączenie opatentowanego głośnika HyDrive firmy Samson z obudową combo o niezwykle eleganckiej formie. Jest ono przeznaczone do użycia w małych pomieszczeniach, na salach prób czy też podczas indywidualnych ćwiczeń w zaciszu domowym, a jego możliwości pozwalają uzyskać pełne i bogate brzmienie, zwłaszcza w dolnym paśmie. Model HD150 jest też wyrazem pełnego zaangażowania firmy Hartke w zakresie budowy wysokiej jakości wzmacniaczy basowych, które cechują się wyjątkową trwałością i niezawodnością pracy.

Konstrukcja HyDrive
Model HD150 (150 watów, głośnik 15", tweeter 1") wykorzystuje opatentowane rozwiązanie Hartke HyDrive Speaker Technology, której częścią jest niezwykle precyzyjnie wykonany przetwornik niskotonowy z hybrydową membraną stożkową zrobioną w jednej połowie z papieru, a w drugiej z aluminium. Łącząc ciepłe i okrągłe brzmienie, jakie zapewnia papier, z wyraźną dynamiką i szybkim atakiem aluminium, konstrukcja HyDrive cechuje się pełnym i dobrze określonym brzmieniem, które jest idealne dla wszystkich basistów, którzy poruszają się po różnych gatunkach i stylach muzycznych.

Niezawodność... ze stylem
Wyposażone w szereg profesjonalnych właściwości, combo HD150 zostało zaprojektowane w sposób, który jest niezwykle przyjazny dla każdego użytkownika i odpowiednie dla basistów o różnym poziomie zaawansowania. Combo posiada kontrolery głośności oraz tonów niskich, średnich i wysokich, które są zamontowane na panelu wzmacniacza w górnej części obudowy. Do dyspozycji mamy też wejście stereo 1/8" Aux, które umożliwia grę równocześnie z ulubionymi nagraniami z wykorzystaniem odtwarzacza MP3, a także gniazdo wyjściowe 1/4" słuchawek do ćwiczenia bez zakłócania spokoju innym. Dodatkowo HD150 posiada wbudowany limiter zapewniający stałą pracę wzmacniacza z bezpiecznymi poziomami sygnału. I co warto jeszcze podkreślić, bardzo solidna obudowa została wykończona w bardzo stylowy sposób z użyciem eleganckiej, perforowanej metalowej siatki ochronnej oraz wyposażona w gustowny uchwyt paskowy.

Dzięki wyjątkowemu brzmieniu głośnika HyDrive, który został umieszczony w wytrzymałej i niezwykle funkcjonalnej i wygodnej w przenoszeniu obudowie, combo basowe Hartke HD150 jest zdolne do pracy przy poziomach, które znacznie wykraczają poza możliwości zwykłych comb basowych.

Dane techniczne

Rodzaj systemuWzmacniacz basowy
ZastosowanieDo gitary basowej
Konfiguracja1x 15"
Moc150 W
ObudowaDrewniana
Przetwornik wysokich częstotliwości1", tweeter wysokotonowy
Przetwornik niskich częstotliwości15", papierowa membrana, aluminiowa membrana
GniazdaXLR, 2 gniazda Jack ¼” dla aktywnych i pasywnych gitar basowych, Wejście ⅛” dla stereofonicznych źródeł liniowych (odtwarzacz MP3, keyboard, automat perkusyjny itp.), wyjście słuchawkowe, pętla efektów
Wymiary59,9 x 54,5 x 35,3 (wys. x szer. x gł.)
Waga26 kg
Efekty wbudowaneLimiter
Korekcja sygnałuEqualizer graficzny
  • Sennheiser
  • Neumann
  • QSC
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill