Neumann BCM 705

BCM 705
Numer katalogowy: N008507
Pierwszy mikrofon firmy Neumann wyposażony w kapsułę dynamiczną. Optymalna funkcjonalność mikrofonu predestynuje go przede wszystkim do zastosowania w transmisjach, czemu służy zintegrowana ochrona przed podmuchami wywoływanymi przez głoski wybuchowe, tłumienie szumów strukturalnych oraz hiperkardioidalna charakterystyka kierunkowa.

Opis

Pierwszy mikrofon firmy Neumann wyposażony w kapsułę dynamiczną. Optymalna funkcjonalność mikrofonu predestynuje go przede wszystkim do zastosowania w transmisjach, czemu służy zintegrowana ochrona przed podmuchami wywoływanymi przez głoski wybuchowe, tłumienie szumów strukturalnych oraz hiperkardioidalna charakterystyka kierunkowa.
 
Emocje przekazywane perfekcyjnie pod względem technicznym - to ideał, do spełnienia którego zostały zaprojektowane mikrofony Neumann z serii Broadcast Line. Dostosowane do wymogów profesjonalnych studiów transmisyjnych oraz posiadające jedyny w swoim rodzaju, funkcjonalnie optymalny wygląd zewnętrzny* zapewniają unikalny charakter tych mikrofonów.
 
Mikrofon BCM 705 jest pierwszym mikrofonem dynamicznym firmy Neumann. Obudowa oraz grill są identyczne, jak w modelu BCM 104. O tym, że jest to nowy model, świadczy jedynie zielone logo Neumann. Mikrofon posiada jedynie same najpotrzebniejsze części wyposażenia – dynamiczną kapsułę o hiperkardioidalnej charakterystyce kierunkowej, specjalnie zaprojektowanej do reprodukcji mowy rejestrowanej w bliskiej odległości. Wielopoziomowa izolacja szumów strukturalnych zapewnia działanie wolne od zakłóceń, nawet w gwarnym środowisku studia transmisyjnego.
 
Charakterystyka mechaniczna
Grill mikrofonu jest da się łatwo odkręcić, celem dokonania czyszczenia. Neumann oferuje opcjonalnie grille oznaczone kolorystycznie, aby każdy użytkownik korzystał z własnego mikrofonu ze względów higienicznych.
 
Mikrofony Broadcast Line są zamontowane na elastycznym zawieszeniu, co pozwala na uniknięcie szumów strukturalnych. Zawieszenie jest kompatybilne ze standardowymi ramionami mikrofonów z segmentu Broadcast.
 
Charakterystyka akustyczna
Pod względem częstotliwościowym, mikrofon charakteryzuje się lekkim podbiciem sopranów w zakresie 2 kHz – 9 kHz, co pomaga w uzyskaniu większej wyrazistości mowy. Charakterystyka częstotliwości basowych kompensuje zbytnie natężenie basów wywołane efektem bliskości.
 
Zintegrowany ekran chroniący przed podmuchami wywołanymi przez głoski wybuchowe
 
Ekran nie tylko chroni przed podmuchami wywołanymi przez głoski wybuchowe, lecz także przed osadzaniem się niepożądanych cząsteczek, takich jak wilgoć z układu oddechowego, nikotyna oraz pozostałości żywności, na membranie. Osłona może być odłączona bez użycia narzędzi w celu wyczyszczenia.
 
Mocowanie
Preferowanym trybem działania jest zamocowanie mikrofonu BCM 104 lub BCM 705 na standardowym wysięgniku studyjnym.
 
Do mikrofonu dołączony jest adapter gwintowy, dopasowujący do różnych złączy. Aby zapewnić ochronę przed szumami konstrukcyjnymi, zarówno kapsuła, jak i mikrofon są zamocowane na elastycznym zawieszeniu.
 
Opcjonalne mocowanie obrotowe SW 5 pozwala na dodatkowe nachylenie mikrofonu o +/- 90°.
 
*Wzornictwo mikrofonu jest chronione znakiem towarowym Georg Neumann GmbH w niektórych państwach.

Dane techniczne

Mikrofon przewodowy/bezprzewodowyMikrofon przewodowy
ZastosowanieMikrofon emisyjny
Przetwornik mikrofonowyCiśnieniowo-gradientowy
Charakterystyka kierunkowościHiperkardioidalna
Pasmo przenoszenia20-20000 Hz
Poziom szumów18 dB (A)
Wymiary64x85x110 mm (średnica x dł. x wys.)
Waga500 g
Impedancja200 Ω
  • Sennheiser
  • Neumann
  • QSC
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill