Hartke AK 410

AK 410
Numer katalogowy: HCA410
AK 410 HARTKE kolumna basowa 500 W/8 Ohm 4x10+driver membrana papierowa

Opis

Hartke powraca do przetworników z tradycyjnymi papierowymi membranami stożkowymi wprowadzając nową serię kolumn basowych o nazwie AK. Te kolumny oferują wyjątkowo ciepłe i naturalne brzmienie oraz niesamowitą moc dzięki specjalnie zaprojektowanym przetwornikom z papierowymi membranami stożkowymi oraz odpowiednio zestrojonymi obudowami.

Jesteśmy znani z istotnych innowacji i znakomitego brzmienia, dlatego też dodaliśmy charakteru Hartke do klasycznych przetworników z papierową membraną i rozszerzyliśmy naszą linię kolumn głośnikowych w możliwie najszerszym i najbardziej zróżnicowanym stopniu, jaki jest tylko możliwy. Zaprojektowaliśmy nową serię AK w celu zapewnienia niesamowitej mocy i znakomitego brzmienia dla wszystkich zwolenników przetworników z papierowymi membranami. AK to zabójczo sprawne kolumny, które zapewniają klasyczne brzmienie rockowe, i którym można zawierzyć każdego dnia.

Kolumna AK410 jest wyposażona w cztery przetworniki z membranami papierowymi o średnicy 10 cali i mocy 125 watów, co zapewnia całkowitą moc wynoszącą 500 watów. Te wyjątkowe przetworniki zapewniają głębokie brzmienie niskich częstotliwości wraz z wysokim poziomem mocy i świetną klarownością całego brzmienia. W celu uzyskania pełnego brzmienia w górnym paśmie model AK410 wykorzystuje 1-calowy tytanowy przetwornik ciśnieniowy. Jego obecność wpływa na efektywne wyrównanie charakterystyki częstotliwościowej, której źródłem może być gitara basowa. Ten model kolumny głośnikowej posiada też równolegle połączone złącza wejściowe typu Speakon® oraz 1/4 cala, co umożliwia wygodne łączenie kolumn ze sobą.

AK410 ma znakomicie wykonaną obudowę, która istotnie wpływa na właściwą emisję dźwięków i ostatecznie kształtuje świetne brzmienie znajdujących się w niej przetworników. Jest to zamknięta obudowa z podwójną komorą, która została specjalnie zaprojektowana pod kątem uzyskania szerszego zakresu niskich częstotliwości i lepszej projekcji dźwięków basowych. Dzięki temu cała moc i brzmienie przetworników z papierowymi membranami jest przekazywana z większą precyzją i lepszą artykulacją. Dodatkową zaletą modelu AK410 jest jego bardzo wytrzymała konstrukcja i odłączane koła, co gwarantuje jego wyjątkową użyteczność w najcięższych warunkach pracy.

Dane techniczne

Rodzaj systemuWzmacniacz basowy
ZastosowanieDo gitary basowej
Konfiguracja4x 10"
Moc500 W
ObudowaDrewniana
Przetwornik wysokich częstotliwości1" tytanowy driver ciśnieniowy
Przetwornik niskich częstotliwości4x 10", membrana papierowa
GniazdaSpeakon (równoległe) i Jack 1/4"
Pasmo przenoszenia55-17000 Hz
Wymiary61 x 61 x 47 cm (wys. x szer. x gł.)
Waga29 kg
Impedancja8 Ohm
Zakres dynamiki98 dB @ 1 W/1 m
Korekcja sygnałuPodbicie wysokich częstotliwości: włączone/-6 dB/wyłączone
  • Sennheiser
  • Neumann
  • Alcons
  • QSC
  • AVE
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill