Wideobary Sennheiser TeamConnect z certyfikatem Microsoft Teams

2 lipca 2024

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie zaawansowanej technologii audio, poinformowała, że najnowsze wideobary z rodziny zaawansowanych rozwiązań konferencyjnych TeamConnect uzyskały certyfikat dla Microsoft Teams. Certyfikat ten umożliwia użytkownikom Microsoft Teams uczestniczenie w spotkaniach hybrydowych, które łączą wysokiej jakości dźwięk Sennheiser z wideo 4K Ultra HD, co stanowi znaczący krok w ulepszeniu jakości ujednoliconej komunikacji.

Wideobary TC – najnowszy produkt z rodziny Sennheiser TeamConnect (TC) – są dostępne w dwóch wariantach, dostosowanych do różnych rozmiarów pomieszczeń konferencyjnych: TeamConnect Bar S z czterema mikrofonami i dwoma głośnikami oraz TeamConnect Bar M z sześcioma mikrofonami i czterema głośnikami. Jest to też pierwsze rozwiązanie Sennheiser oferujące kamerę – wysoką jakość obrazu zapewnia kamera 4K Ultra HD wyposażona w zaawansowane funkcje AI, w tym automatyczne kadrowanie i równoczesne prezentowanie wielu osób na ekranie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze wideobary TeamConnect dołączyły do ​​pozostałych członków rodziny TeamConnect z certyfikatem Microsoft Teams. Certyfikat dla aplikacji Teams stał się niezbędny w przypadku naszych rozwiązań konferencyjnych, ponieważ stale otrzymujemy informacje zwrotne na temat korzyści, jakich doświadczają klienci, korzystając z naszych produktów w Microsoft Teams Rooms. Nowe wideobary TeamConnect Bars to kolejne solidne rozwiązanie firmy Sennheiser, zapewniające czysty dźwięk i po raz pierwszy również wideo podczas spotkań w aplikacji Teams” -– powiedział Charlie Jones, Global Alliance and Partnership Manager w firmie Sennheiser.

„Ponieważ w dalszym ciągu dostrzegamy zasadniczą rolę przejrzystości dźwięku w dzisiejszych dynamicznych środowiskach spotkań, z przyjemnością witamy wideobary TeamConnect firmy Sennheiser w ekosystemie Microsoft Teams” – powiedział Albert Kooiman, starszy dyrektor ds. inżynierii i certyfikacji partnerów Microsoft Teams w firmie Microsoft. „Prawie 80-letnie dziedzictwo firmy Sennheiser w zakresie wysokiej jakości dźwięku jest kontynuowane w postaci barów TeamConnect, płynnie integrujących się z Microsoft Teams w celu poprawy jakości spotkań”.

Wideobary TC to urządzenia typu plug-and-play, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą szybko rozpocząć pracę podłączając sprzęt przez USB. Zintegrowana technologia kształtowania wiązki, znana z mikrofonów sufitowych TC Ceiling, zapewnia swobodę ruchu i płynne przełączanie się między mówcami. Pełnowymiarowe głośniki stereo zapewniają naturalną mowę i wyjątkową zrozumiałość.

Dodatkowo TC Bars oferują elastyczne i skalowalne konfiguracje pomieszczeń dzięki wbudowanemu portowi Dante dla dodatkowych mikrofonów i opcji dodania zewnętrznej kamery USB, co pozwala obsłużyć pomieszczenia wymagające szerszego pokrycia. Wiele opcji montażu i zdalne zarządzanie za pomocą aplikacji Sennheiser Control Cockpit upraszczają integrację z dowolną przestrzenią.

Sennheiser stale opracowuje rozwiązania kompatybilne z Microsoft Teams, mając na celu zapewnienie użytkownikom wyjątkowych wrażeń podczas spotkań. ​

Dostępność i cena

Wideobar TeamConnec Bar S jest dostępny w ofercie dystrybutora – firmy Aplauz Sp. z o.o. – w katalogowej cenie 5799 zł. Z kolei katalogowa cena TC Bar M wynosi 8955 zł.

KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl