Firma Sennheiser, ekspert w zaawansowanej technologii audio, poinformowała, że 36 sufitowych mikrofonów Sennheiser TeamConnect Ceiling Medium (TCC M) zostało zainstalowanych w 34 salach szkoleniowych i konferencyjnych nowego budynku biurowego Izby Przemysłowo-Handlowej w Hanowerze (IHK).
Izba Przemysłowo-Handlowa w Hanowerze (IHK) założyła, że nowy budynek biurowy będzie centrum wymiany i networkingu. Do wyposażenia 34 sal konferencyjnych i szkoleniowych, a także sali plenarnej, IHK oraz integrator systemów PIK AG wybrały mikrofony sufitowe TCC M firmy Sennheiser. Wykorzystując opatentowaną technologię automatycznego dynamicznego kształtowania wiązki oraz funkcję Sennheiser TruVoicelift, mikrofony TCC M zapewniają wyjątkową zrozumiałość mowy, automatycznie koncentrując się na głosie mówcy, niezależnie od jego położenia w pomieszczeniu. Ta innowacyjna funkcja umożliwia płynną komunikację podczas spotkań i szkoleń, gwarantując wyraźne słyszenie każdego słowa.
Mikrofony TCC M są wykorzystywane w różnych pomieszczeniach w IHK, głównie podczas spotkań zespołowych i hybrydowych sesji szkoleniowych. Na pierwszym piętrze znajduje się wydzielona strefa dydaktyczna, obejmująca osiem sal, wszystkie wyposażone w TCC M. Co ciekawe, TCC M eliminują potrzebę korzystania przez prelegentów lub wykładowców z dodatkowych mikrofonów, ponieważ skutecznie rejestrują dźwięk w tych hybrydowych środowiskach wykładowych. W sali konferencyjnej CEO, integracja platformy Q-SYS z TCC M umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji, takich jak śledzenie kamery, podczas gdy w innych salach wykorzystywane są proste kamery USB bez funkcji śledzenia. „Decyzja o wdrożeniu mikrofonów TCC M firmy Sennheiser odzwierciedla nasze dążenie do dostarczania innowacyjnych technologii multimedialnych, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych sal konferencyjnych i szkoleniowych” – powiedział Markus Wermers, kierownik projektu w firmie PIK AG, głównego wykonawcy.
Dzięki pokryciu do 40 m² mikrofon TCC M zapewnia wysoką jakość dźwięku i funkcje znane z wielokrotnie nagradzanego mikrofonu TeamConnect Ceiling 2 (TCC 2) firmy Sennheiser. Wszechstronne opcje instalacji TCC M – montaż natynkowy, podwieszany, podtynkowy lub w wersji panelu sufitowego – pozwalają na elastyczną konfigurację pomieszczeń i uzyskanie schludniejszego wyglądu, tworząc optymalne środowisko do współpracy. „Naszym celem w przypadku TCC M było zapewnienie użytkownikom średniej wielkości sal konferencyjnych dostępu do najwyższej jakości technologii audio” – powiedziała Denise Beater, menedżer ds. sprzedaży w dziale komunikacji biznesowej w regionie DACH w firmie Sennheiser. „Jesteśmy dumni, że nasz mikrofon TCC M został wdrożony lokalnie w regionie Hanoweru, gdzie znacząco poprawi ogólne wrażenia zarówno uczestników spotkań stacjonarnych, jak i zdalnych w IHK”.
Decyzja o wyborze mikrofonu TCC M była motywowana potrzebą znalezienia odpowiedniego mikrofonu sufitowego, który mógłby bezproblemowo zintegrować się z istniejącą infrastrukturą IHK. Podczas poszukiwań nowych rozwiązań stało się oczywiste, że większość mikrofonów sufitowych była zbyt duża, w tym TCC 2 firmy Sennheiser. Po przeanalizowaniu dostępnych opcji, Daniel Gallin, dyrektor ds. sprzedaży firmy integratorskiej PIK AG, skontaktował się z firmą Sennheiser, aby zapytać o dostępność mikrofonów TCC M niedługo po ich premierze. W tamtym czasie nie były one jeszcze dostępne na rynku, jednak zespół Sennheisera potwierdził harmonogram produkcji, zapewniając dostawę tuż przed realizacją projektu. Producent z powodzeniem dostarczył pierwsze w historii wyprodukowane mikrofony sufitowe TCC M bezpośrednio do IHK, począwszy od numeru seryjnego 00030. Lokalne powiązania między IHK a Sennheiserem, którego siedziba mieści się w Wedemark pod Hanowerem, spotęgowały entuzjazm, ponieważ obie organizacje są zaangażowane w rozwój innowacyjności w regionie Hanoweru.
„Wierzymy, że inwestycja w produkty Sennheiser to inwestycja w przyszłość efektywnej komunikacji i współpracy. Reakcja użytkowników była niezwykle pozytywna i z niecierpliwością czekamy na to, jak te mikrofony usprawnią szkolenia i spotkania hybrydowe w IHK” – podsumował Markus Wermers, kierownik projektu w PIK AG.