Aktualności

QSC wprowadza software’ową sieć Dante do ekosystemu Q-SYS

Firma QSC - producent sprzętu AV najwyższej jakości - poinformowała o wprowadzeniu sieci Dante opartej na oprogramowaniu dla ekosystemu Q-SYS. W ramach strategicznego partnerstwa z firmą Audinate licencje na tę funkcję umożliwiają integratorom włączenie integracji audio Dante w sieci na procesorach Q-SYS Core 110f z oprogramowaniem Q-SYS Designer w wersji 8.3.1 lub nowszej. Wdrożenie nowego oprogramowania eliminuje potrzebę dodatkowego sprzętu I/O do zintegrowania Dante z systemem audio, wideo i sterowania Q-SYS oraz znacznie zwiększa możliwości współpracy platformy Q-SYS z urządzeniami obsługującymi Dante.

„Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Audinate, aby dostarczyć pierwszą w branży implementację oprogramowania Dante na procesorze DSP. Ta nowość stanowi wyraz naszego stałego zaangażowania w innowacje w zakresie oprogramowania w ekosystemie Q-SYS. Oparte na oprogramowaniu Dante rozszerza możliwości procesora Q-SYS Core 110f i umożliwia integrację urządzeń Dante z mniejszymi systemami Q-SYS, które mogłyby być zbyt kosztowne w przypadku oparcia ich o większe procesory Core” - powiedział Trent Wagner, kierownik ds. Produktu audio, QSC.

„Celem oferty Dante-as-Software jest wprowadzenie nowych, elastycznych sposobów wdrażania Dante. QSC jest naturalnym partnerem w tej przestrzeni, ponieważ jest liderem branży w zakresie strategii bazującej na oprogramowaniu. Wprowadzenie Dante opartego na oprogramowaniu w Q-SYS Core 110f pozwoli branży AV na bardziej efektywne wykorzystanie rozwiązań programowych działających na standardowych platformach komputerowych” - powiedział Joshua Rush, SVP, Marketing & Products w Audinate.

Procesory Q-SYS Core 110f sprzedane po 30 marca 2020 r. będą zawierać licencję na kanał audio sieci Dante 8x8, natomiast do procesorów Core 110f sprzedanych wcześniej można dokupić licencję na kanały 8x8. Ponadto wszystkie procesory Core 110f mogą otrzymać licencję na większą liczbę kanałów Dante (16x16 lub 32x32). Oparte na oprogramowaniu Dante dla ekosystemu Q-SYS będzie dostępne w pozostałych obecnych modelach procesorów Q-SYS (Core 510i i Core 5200) w późniejszym terminie w 2020 roku.

Aby zobaczyć, jak zintegrować Dante oparte na oprogramowaniu w przypadku pokoju konferencyjnego, dołącz do ekspertów QSC i Audinate podczas szkoleń online, które będą dostępne w drugiej połowie maja. Aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować, odwiedź www.qsc.com/dantewebinar.

Q-SYS Ecosystem

Dzięki dodaniu do aktualnego portfolio natywnej dystrybucji wideo, jak również możliwości monitorowania i zarządzania (Q-SYS Reflect Enterprise Manager) QSC zapewnia kompleksowe rozwiązanie obejmujące przetwarzanie, działanie w sieci, możliwości AV&C, a także monitorowanie i zarządzanie w chmurze w oparciu o jedną, bazującą na oprogramowaniu platformę, która wykorzystuje aktualnie dostępną technologię IT. To natywne podejście do AV&C w całym ekosystemie upraszcza skomplikowane działania integrujące wszystkie komponenty ze sobą i zapewnia bardziej wszechstronny zestaw funkcji, wyższy poziom integracji i większą stabilność oraz przewidywalność pracy systemu.

Dzięki Q-SYS Reflect Enterprise Manager użytkownicy mogą z łatwością monitorować i zarządzać wszystkimi systemami AV opartymi na Q-SYS w całym przedsiębiorstwie, włączając w to procesory Q-SYS Core i urządzenia peryferyjne oraz wszystkimi innymi podłączonymi urządzeniami innych producentów, w celu zmniejszenia kosztów wsparcia i wydłużenia czasu działania całego systemu AV.

 
  • Sennheiser
  • Neumann
  • Alcons
  • QSC
  • AVE
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill