QSC prezentuje nowe produkty w ramach platformy Q-SYS

16 listopada 2021

Firma QSC dodaje nowe produkty do platformy Q-SYS — sieciowe kamery konferencyjne z serii NC oraz sieciowe kontrolery serii TSC Gen 3 z ekranami dotykowymi. Te skalowalne produkty, opracowane z myślą o współpracy z systemem operacyjnym Q-SYS OS, bezproblemowo integrują się z dowolną instalacją Q-SYS, aby sprostać unikatowym potrzebom każdej nowoczesnej, zaawansowanej przestrzeni konferencyjnej.

Kamery konferencyjne serii Q-SYS NC

Nowa seria NC obejmuje trzy modele, które umożliwiają integratorom i administratorom IT dobranie odpowiedniego rozmiaru kamery do konkretnej instalacji Q-SYS. Q-SYS NC-110 jest pierwszą kamerą ePTZ ze stałym obiektywem dostępną dla platformy Q-SYS, oferującą poziome pole widzenia 110° (hFOV) z cyfrowym zoomem dla mniejszych, szerszych pomieszczeń. Nowe kamery Q-SYS NC-12x80 (12-krotny zoom optyczny, poziome pole widzenia 80°) i Q-SYS NC-20x60 (20-krotny zoom optyczny, poziome pole widzenia 60°) oferują zmotoryzowane funkcje obracania, pochylania i powiększania obrazu (PTZ), aby dopasować się do szerszej gamy układów pomieszczeń, rozmiarów i przeznaczenia. Ponadto wszystkie kamery z serii NC zawierają akcesoria umożliwiające montaż nad lub pod wyświetlaczami, co zapewnia większą elastyczność w wielu różnych zastosowaniach.

Jako natywne urządzenia Q-SYS, seria NC eliminuje typowe dla kamer USB ograniczenia związane z rutingiem, przesyłem danych i jakością obrazu. Jest to możliwe dzięki udostępnieniu w sieci tylu strumieni kamer IP Q-SYS, ile jest to konieczne w konkretnej sytuacji, a następnie dekodowaniu, skalowaniu i mostkowaniu do komputera hosta/procesora z urządzeniem końcowym Q-SYS z obsługą USB, a wszystko to bez potrzeby skomplikowanego programowania lub przełączników wideo. Skonsolidowany strumień audio-wideo jest następnie dostarczany do dowolnej nowoczesnej aplikacji do wideokonferencji, takiej jak Microsoft Teams Rooms, Zoom Rooms lub Google Meet, za pośrednictwem pojedynczego, niewymagającego sterowników połączenia USB.

„Nowe kamery konferencyjne są wyrazem zaangażowania firmy QSC w dostarczanie skalowalnych rozwiązań do wideokonferencji w przestrzeniach konferencyjnych w celu zapewnienia identycznego doświadczenia zarówno uczestnikom zdalnym, jak i uczestnikom przebywającym w salach. Ponadto użytkownicy mogą łączyć nowe produkty z opcjami przetwarzania mniejszej liczby kanałów, które można znaleźć w Q-SYS Core Nano lub Q-SYS Core 8 Flex, aby zaimplementować oparte na oprogramowaniu rozwiązania audio, wideo i sterowania w mniejszych przestrzeniach współpracy” — powiedział Mike Brandes, menedżer produktu w Q-SYS Video Solutions, QSC.

Kontrolery dotykowe Q-SYS serii TSC Gen 3

Kontrolery serii Q-SYS TSC Gen 3 zostały całkowicie przeprojektowane, aby zapewnić wyższą wydajność i nowoczesną estetykę, umożliwiając intuicyjne sterowanie oraz kontrolę audio/wideo w dowolnej przestrzeni. Dostępne w trzech rozmiarach: TSC-50-G3 (5-calowe), TSC-70-G3 (7-calowe) i TSC-101-G3 (10,1-calowe) charakteryzują się zwiększoną rozdzielczością ze znacznie poprawionymi przejściami między ekranami, zintegrowanym ambientowym oświetleniem z czujnikami jasności i eleganckim nowym wyglądem. Ponadto modele 7-calowe i 10-calowe oferują konfigurowalne diody LED RGB, które wskazują stan połączenia/wyciszenia, pomieszczenia w użyciu itp., a także czujniki zbliżeniowe, które wybudzają ekrany po zbliżeniu się.

Podobnie jak we wszystkich kontrolerach Q-SYS z ekranem dotykowym, w nowych modelach integratorzy mogą wdrażać w pełni konfigurowalne interfejsy sterowania użytkownika (UCI) za pomocą unikalnego edytora UCI typu „przeciągnij i upuść” w ramach Q-SYS Designer Software – oprogramowania używanego do tworzenia UCI, DSP i programowania sterowania. Projektanci mogą dalej standaryzować i przyspieszać wdrażanie projektów UCI z opcjonalnym wykorzystaniem kaskadowych arkuszy stylów (CSS) i nowo wydanego kontrolera UCI.

„Kontrolery dotykowe Q-SYS nowej generacji zapewniają nowoczesną estetykę i wysoką wydajność wymaganą w dzisiejszych hybrydowych przestrzeniach konferencyjnych. Dzięki temu nowemu stylowi oraz ulepszonemu procesorowi, seria TSC Gen 3 zapewnia bardziej niezawodne możliwości sterowania i dużo przestrzeni na przyszłe ulepszenia oprogramowania i integracje ekosystemów innych firm, które zostaną dodane do Q-SYS w nadchodzących miesiącach” - powiedział Greg Mattson, menedżer produktu, Q-SYS Control, QSC.

Więcej informacji o nowych produktach można znaleźć na stronie: qsc.com/qsys.

KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl