QSC dodaje funkcje procesora Q-SYS do sieciowego punktu końcowego NV-32-H

23 października 2020

Firma QSC zaprezentowała nowy uniwersalny, natywny sieciowy punkt końcowy wideo NV-32-H (Core Capable) dla ekosystemu Q-SYS, który umożliwia teraz przełączanie między trybem „Core Mode”, przekształcającym urządzenie w pełni funkcjonalny procesor Q-SYS z możliwością lokalnego przełączania HDMI, i standardowym trybem „Peripheral Mode”, przeznaczonym do sieciowej dystrybucji wideo po HDMI w standardowych sieciach AV. 

„Nasze rozumienie sal konferencyjnych uległo radykalnej zmianie w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, przy zwiększonym zapotrzebowaniu na mniejsze sale, w których najważniejsza jest współpraca. Wykorzystaliśmy to, aby ponownie zastanowić się nad NV-32-H i opracować wielofunkcyjny, wszechstronny punkt końcowy, który zapewnia integratorom elastyczność w spełnianiu określonych potrzeb pomieszczenia, przy jednoczesnym zmniejszeniu sprzętu, co jest istotne szczególnie w nieruchomościach premium, uproszczeniu integracji i zoptymalizowaniu kosztów systemu ” - powiedział Josh Arnold, starszy menedżer produktu w dziale systemów instalacyjnych w QSC.

Nowy tryb procesora „Core Mode” w NV-32-H oferuje w pełni funkcjonalny silnik przetwarzania dźwięku dla ekosystemu Q-SYS, w tym 32 x 32 kanały sieciowe audio, osiem kanałów AEC, jeden kanał softphonu VoIP i opcjonalną obsługę opartego o soft Dante. Podobnie jak reszta portfolio procesorów Q-SYS, jest również wyposażony w solidny silnik sterowania oparty na oprogramowaniu, umożliwiający prostą integrację sterowania dla natywnych urządzeń Q-SYS, a także podłączonych urządzeń innych firm.

Dodatkowo, ponieważ nowy NV-32-H (Core Capable) jest specjalnie przeznaczony do obsługi przestrzeni do wideokonferencji, oferuje również zintegrowany przełącznik wideo 3x2 dla lokalnie podłączonych źródeł HDMI. Ta funkcja zapewnia ogromną oszczędność czasu i kosztów w małych i średnich salach konferencyjnych i klasach lekcyjnych, które wymagają łatwego przełączania między urządzeniami wejściowymi (komputery PC, urządzenia BYOD, kamery) i wyjściowymi (ekrany lub projektory), co eliminuje potrzebę stosowania oddzielnego urządzenia przełączającego i kosztownych integracji.

„Tryb peryferyjny” przełącza urządzenie w wielostrumieniowy sieciowy punkt końcowy wideo w celu kodowania/dekodowania wideo po HDMI w celu dystrybucji wideo w ekosystemie Q-SYS. Ten tryb umożliwia dystrybucję wideo w większych przestrzeniach, aby zachować równowagę między jakością, opóźnieniem i wydajnością sieci.

W „trybie procesora” lub „trybie peryferyjnym” NV-32-H (Core Capable) oferuje uproszczoną integrację z aplikacjami do obsługi konferencji online, takimi jak Microsoft Teams Rooms (certyfikacja Teams w toku), Zoom i Google Hangouts Meet. Urządzenie działa jako punkt dostępu typu plug-and-play do podłączania przez USB kamer audio i wiedeokonferencyjnych Q-SYS.

„Od samego początku zapewnialiśmy, że Q-SYS to jedynie oprogramowanie. Podwójna funkcjonalność nowego NV-32-H jest pozytywnym dowodem tego przekonania. Nasze zaufanie do standardowych procesorów firmy Intel w połączeniu z naszą zdolnością do wprowadzania innowacji na poziomie oprogramowania pozwoliło nam wdrożyć nowy poziom elastyczności i skalowalności Q-SYS, szczególnie w celu zaspokojenia szybko zmieniających się potrzeb przestrzeni konferencyjnych” - dodał Mike Brandes, kierownik produktu, Q-SYS Video w QSC.

Aby uzyskać więcej informacji na temat NV-32-H (Core Capable) i lepiej zrozumieć funkcjonalności „Core Mode” i „Peripheral Mode”, odwiedź: www.qsc.com/qsysnvcore.

KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl