Podczas targów muzycznych NAMM w Anaheim (USA) fundacja TEC wprowadziła klasyczny mikrofon Neumann U 67 do panteonu produktów będących technologicznymi przełomami swoich czasów.
Mikrofon lampowy Neumann U 67, wprowadzony w 1960 roku, był fenomenem technologicznym w swoich czasach. Zaprojektowano go do zastosowania w bliskich nagraniach wokalnych, ponieważ ówcześni muzycy pragnęli wykorzystać pełne brzmienie głosu. Mikrofon natychmiast zyskał ogromną sławę i do dziś jest często wykorzystywany przez studia nagraniowe na całym świecie.
U 67 wyznaczył ścieżki w wielu dziedzinach: jako pierwszy dysponował zmiennymi charakterystykami kierunkowości, co jego twórca, Dr Inż. Gerhart Boré, osiągnął przy pomocy dwóch zespolonych membran. Kapsułę zaprojektowano tak, by miała jak najbardziej płaską charakterystykę częstotliwości w paśmie 40-15000 Hz niezależnie od tego, czy ustawiono dookólną, ósemkową czy kardioidalną charakterystykę kierunkowości. Ponieważ mikrofon miał być stosowany do bliskich nagrań wokalnych, zamontowano filtr dolnozaporowy, który odcinał częstotliwości poniżej 100 Hz i dzięki temu zapewniał pełne, lecz zbalansowane brzmienie bez dudnień i przesterowań.
Mikrofon U 67 był natychmiastowym sukcesem, notując sprzedaż na poziomie kilku tysięcy sztuk w pierwszych latach produkcji. I choć w 1967 roku Neumann wprowadził tranzystorowy model U 87, jego lampowy poprzednik nadal cieszył się popularnością. Do tego stopnia, że w Stanach Zjednoczonych przedstawiciel firmy Neumann wyemitował reklamę prasową, w której poza zdjęciem mikrofonu widniał jedynie napis „Spytajcie kogokolwiek”.
„Przez ostatnie 50 lat wyjątkowość mikrofonu U 67 przejawia się jego popularnością wśród studiów nagraniowych całego świata i obecnością w niezliczonych nagraniach. - powiedział prezes Neumanna, Wolfgang Fraissinet podczas odbierania wyróżnienia - U 67 to znakomite odzwierciedlenie dążenia Neumanna do innowacji i niezrównanej użyteczności. To dążenie trwa w naszej firmie do dziś.”