Bary Sennheiser TeamConnect – nowe rozwiązania dla małych i średnich sal konferencyjnych

14 listopada 2023

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie zaawansowanej technologii audio, wchodzi na rynek urządzeń ujednoliconej komunikacji AV z najbardziej elastycznymi rozwiązaniami typu „wszystko w jednym” do małych i średnich sal konferencyjnych. Nowe bary, należące do rodziny Sennheiser TeamConnect, zostały dziś publicznie zaprezentowane podczas wirtualnej premiery i zostaną zaprezentowane na żywo uczestnikom InterOp Tokyo i InfoComm Orlando.

Dzięki wersji dla małych (TeamConnect Bar S) lub średnich (TeamConnect Bar M) miejsc spotkań i współpracy, bary TeamConnect ułatwiają komunikację i zapewniają takie korzyści, jak łatwa konfiguracja, integracja z rozwiązaniami innych producentów, łatwe zarządzanie i kontrola, wysoka jakość wideo, a także bezpieczeństwo i wytrzymałość. TC Bar S ma 4 mikrofony i 2 głośniki, z kolei TC Bar M jest wyposażony w 6 mikrofonów i 4 głośniki. Oba urządzenia łatwo integrują się z dowolną platformą konferencyjną i można je dodatkowo udoskonalić za pomocą innych kompatybilnych produktów, w tym produktów firmy Sennheiser. ​

„W firmie Sennheiser od lat specjalizujemy się w najwyższej jakości dźwięku, ale znaleźliśmy solidnego partnera w dziedzinie wideo w niezależnym laboratorium testowym „Image Engineering”, aby zapewnić, że jakość wideo dorównuje jakości dźwięku, która jest synonimem naszej marki. Doprowadziło to do opracowania naszych pierwszych urządzeń typu „wszystko w jednym” barów TeamConnect, które są urządzeniami konferencyjnymi o najbogatszej funkcjonalności w swojej klasie” — powiedziała Ronja Harste, menedżer produktu, rozwiązania UC, Sennheiser.

Zaawansowana technologia i elastyczność

W barach TeamConnect Sennheiser zastosował potężne pełnozakresowe głośniki stereo z ulepszoną charakterystyką kierunkową i zoptymalizowanymi pasywnymi radiatorami, które zapewniają naturalne brzmienie głosu i wyjątkową klarowność wypowiedzi. Zintegrowana technologia kształtowania wiązki umożliwia płynne śledzenie mówców oraz zapewnia swobodę poruszania się po sali i umiejscowienia barów w pomieszczeniu.

Wbudowany procesor DSP, a także możliwość dostosowania ustawień audio za pomocą  oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, dają użytkownikom możliwość dalszej optymalizacji akustyki pomieszczenia. Bary TeamConnect są również wyposażone w automatyczne przełączanie pomiędzy trybami konferencyjnym i muzycznym, aby zapewnić najlepszy dźwięk dopasowany do treści.

Rozwiązania TeamConnect Bar oferują niektóre z najnowszych osiągnięć w technologii konferencyjnej, aby jeszcze bardziej udoskonalić nowoczesne hybrydowe spotkania i wykłady, przenosząc wideo na wyższy poziom. Kamera 4K Ultra HD jest dodatkowo ulepszona przez funkcje sztucznej inteligencji, takie jak „Automatyczne kadrowanie” i „Person Tiling” (podział ekranu na kafelki z prezentacją każdej osoby obecnej na sali), dzięki czemu wszyscy zdalni uczestnicy mogą wyraźnie widzieć wszystkich w pokoju. Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji, aby zapewnić większą integrację i zaangażowanie uczestników spotkania, przekazywane są nawet najdrobniejsze gesty i mimika.

Dzięki filozofii otwartości ekosystemu firmy Sennheiser, bary TC są również kompatybilne z wieloma głównymi partnerskimi systemami sterowania mediami, których certyfikacja jest obecnie w toku. Kilka podstawowych funkcji, takich jak zoom, kafelkowanie postaci i inne, można dostosowywać na dołączonym pilocie.

Rozwiązania TC Bar zapewniają niezrównaną swobodę i elastyczność, umożliwiając klientom wybór odpowiedniego urządzenia do wideokonferencji w zależności od wielkości sali konferencyjnej. Bary można z łatwością zintegrować z wystrojem pomieszczenia dzięki wielu opcjom montażu, takim jak montaż ścienny, montaż VESA, nablatowy lub wolnostojący. Możliwość wykorzystania Dante do dodania dodatkowych mikrofonów i/lub drugiej zewnętrznej kamery USB sprawia, że urządzenia są jeszcze bardziej skalowalne.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

W kwestiach bezpieczeństwa rozwiązania TC Bar Solutions przestrzegają najwyższych standardów w branży, a konfiguracja urządzeń jest zabezpieczona hasłem. Komunikacja z Sennheiser Control Cockpit, a także systemami kontroli multimediów innych firm, jest szyfrowana przy użyciu standardu branżowego Transport Layer Security 1.2 i zabezpieczona przed nadużyciami. Bary TeamConnect obsługują również uwierzytelnianie sieciowe IEEE 802.1x. Dla dodatkowej prywatności do zestawu dołączona jest również osłona obiektywu.

Gdy wygląd również się liczy

Rozwiązania TC Bar otrzymały wyróżnienie Red Dot Award: Product Design 2023. ​Firmy i studia projektowe z całego świata stanęły przed profesjonalnym osądem jurorów Red Dot - międzynarodowych ekspertów, którzy podczas konkursu przebadali ogromną liczbę produktów. W trwającym kilka dni procesie oceny, zgłoszenia zostały dokładnie przejrzane i zbadane pod kątem jakości projektu i stopnia innowacyjności. Po dokonaniu oceny jury jednogłośnie stwierdziło: „Wysokiej jakości pokrycie z tkaniny elegancko ukrywa potężne głośniki i układ mikrofonów. Centralny moduł kamery z otaczającym pierścieniem LED służy jako interfejs użytkownika i jest uderzającym elementem projektu dyskretnego urządzenia, które dobrze integruje się z każdym środowiskiem.”

Większy wybór, więcej możliwości

Wraz z dodaniem barów do rodziny TeamConnect, Sennheiser oferuje teraz klientom jeszcze większą możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania konferencyjnego: od głośnika TC ISP na mniejsze spotkania po rozwiązania mikrofonów sufitowych do obsługi dużych i średnich pomieszczeń. Każdy produkt jest zaprojektowany do działania jako samodzielne rozwiązanie. Dodatkowe pokrycie lub funkcje można uzyskać poprzez skalowanie z innymi kompatybilnymi produktami Sennheiser lub innych producentów oraz wykorzystanie mocy Sennheiser Control Cockpit w celu ułatwienia konfiguracji i monitorowania.

Dostępność

Odwiedź InfoComm 2023, aby zapoznać się na żywo z rozwiązaniami TC Bar Solutions w pokojach demonstracyjnych. ​Więcej informacji na temat rodziny Sennheiser TeamConnect, w tym nowych barów, można znaleźć tutaj. Oczekuje się, że dostawy barów rozpoczną się jeszcze w tym roku.

KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl