Aplauz dystrybutorem marki AVPro Edge

22 sierpnia 2023

Firma Aplauz Sp. z o. o. poinformowała o podpisaniu umowy na wyłączną dystrybucję w Polsce produktów i rozwiązań amerykańskiej firmy AVPro Edge, która specjalizuje się w produkcji urządzeń i akcesoriów do systemów audio-wideo.

AVPro Edge została założona w 2011 roku w USA i od tego czasu stała się czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań do dystrybucji sygnału AV. Firma oferuje szeroką gamę produktów, w tym switch'e, matryce, rozdzielacze, extendery, konwertery i kable, które są projektowane, produkowane i testowane z myślą o najwyższej jakości i niezawodności. Produkty te są zwykle stosowane w instalacjach systemów audio-wideo profesjonalnego użytku, takich jak systemy do prezentacji multimedialnych, konferencje, systemy do kina domowego, studia telewizyjne, a także w zastosowaniach przemysłowych.

Firma jest znana z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które umożliwiają transmisję sygnałów wideo i audio o wysokiej jakości w różnych formatach i rozdzielczościach, w tym 4K, 8K i HDR. Wśród produktów AVPro Edge znajdują się między innymi matryce z obsługą protokołu HDBaseT oraz HDMI, switch'e z obsługą 4K60Hz oraz konwertery wideo SDI i HDMI.

​„AVPro Edge jest ekspertem w dziedzinie dystrybucji nieskompresowanego sygnału audio-wideo. Firma opracowuje unikatowe i zróżnicowane rozwiązania dla współczesnych integratorów: od przełączników matrycowych 40 Gb/s i 18 Gb/s oraz procesorów ścian wideo po produkty rozszerzające HDMI i AV-over-IP. W Aplauzie bardzo rygorystycznie podchodzimy do selekcji marek, z którymi współpracujemy, i co istotne z naszego punktu widzenia, wszystkie rozwiązania AVPro Edge spełniają nasze wysokie wymagania odnośnie jakości i niezawodności, a ponadto są przystępne cenowo. Cieszymy się niesamowicie, że taka marka dołącza do naszego portfolio” - powiedział Grzegorz Fotek, Prezes Zarządu Aplauz Sp. z o. o.

„Produkty marki AVPro Edge wyróżniają się na tle konkurencji dzięki wbudowanym funkcjom, takim jak skalowanie, wzorce testowe, de-embedding audio i downmix audio. Z naszego punktu widzenia bardzo istotna jest również wysoka niezawodność rozwiązań amerykańskiego producenta. AVPro Edge świetnie uzupełnia naszą ofertę i pozwoli nam oferować naszym klientom kompleksowe rozwiązania w oparciu o rozwiązania Sennheisera, QSC, czy ekosystemu Q-SYS, do którego są dostępne nawet oficjalne pluginy AVPro Edge. W tym momencie czekamy na dostawę produktów cieszących się największym popytem, natomiast w najbliższej przyszłości jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie na dowolne rozwiązanie z katalogu AVPro Edge” - powiedział Rafał Smoliński, opiekun marki i Manager Rynku Pro Audio w Aplauzie.

AVPro Edge stawia na jakość i niezawodność swoich produktów, dlatego też oferuje długie gwarancje na swoje produkty oraz zapewnia wsparcie techniczne dla swoich klientów. Firma ma swoje oddziały w USA i Europie, dzięki czemu oferuje wsparcie dla klientów na całym świecie.

Wszystkie informacje o produktach AVPro Edge, cenach i terminach realizacji zamówień są dostępne w Dziale Instalacji firmy Aplauz.

KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl