Alcons zaprezentował nowe linie produktów

29 stycznia 2024

Firma Alcons – uznany producent systemów audio – podczas tegorocznych targów NAMM oraz ISE zaprezentowała nowe rozwiązania monitorowania scenicznego i studyjnego. Holenderska firma przedstawiła dwie zupełnie nowe linie głośników wstęgowych pro-ribbon: monitory sceniczne serii W oraz monitory serii M do studiów immersyjnych, zapewniając tym samym monitorowanie najwyższej rozdzielczości zarówno na rynku wydarzeń live, jak też studyjnym i zapewniając identyczny dźwięk referencyjny na każdym z nich.

„Od rejestrowania do odtwarzania – niezależnie od treści lub wielkości zastosowania – Alcons obecnie oferuje jedno skalowalne referencyjne rozwiązanie audio dla pełnego procesu inżynierii dźwięku” - powiedział Tom Back, współzałożyciel Alcons Audio.

Opracowana w odpowiedzi na oczekiwania klientów, seria W po raz pierwszy w 20-letniej historii firmy otwiera w portfolio produktów Alcons ofertę dedykowanych monitorów scenicznych.

Seria W ustanawia nowy punkt odniesienia dla monitorowania z bardzo wysokim poziomem dynamiki oraz ultraniskim poziomem zniekształceń, a także z zupełnie nowym poziomem wzmocnienia przed pojawieniem się sprzężeń zwrotnych. To rozwiązanie może być też wykorzystane w szeregu innych zastosowań, włączając w to zamontowane na statywach systemy nagłośnieniowe PA.

Oferujące podobną referencyjną jakość dźwięku oraz stanowiące punkt odniesienia dla produkcji dźwięku, trzy modele z serii M są specjalnie zaprojektowane do zastosowań bliskiego i średniego pola w immersyjnym środowisku studyjnym oraz w instalacjach mieszkaniowych. Ta seria podnosi poprzeczkę poziomu jakości dla monitoringu referencyjnego w takich aspektach jak: możliwości dynamiczne, głębokość sceny dźwiękowej, zdolność obrazowania źródeł sygnału oraz rozdzielczości dźwięku.

Nowe produkty wpisują się w strategię firmy „jeden punkt odniesienia - jedno doświadczenie” i uzupełniają portfolio rozwojowych rozwiązań dźwiękowych Alcons.

„Obecnie za pomocą naszych rozwiązań systemów wstęgowych pro-ribbon w unikatowy sposób łączymy rynki rozrywki na żywo, produkcji studyjnej i najwyższej klasy produktów kina domowego. Do tej pory te same technologie nigdy nie były obecne i stosowane w tych branżach jednocześnie. Co ważne, właśnie wyznaczamy nowe punkty odniesienia na tych rynkach, co zdecydowanie wyrażają oba nowe systemy, które przedstawiamy na NAMM” - dodał Tom Back.

Alcons wprowadzi także na rynek nowy dodatek do serii rozwiązań kinowych CRMS. Ten system został opracowany z myślą o fizycznych ekranach takich jak panele LED. To niezwykle eleganckie i niskoprofilowe rozwiązanie z pojedynczą obudową, która ma konstrukcyjnie zastosowany kąt emisji, może być zamontowane nad i obok ekranu, zarówno w ścianie, jak i na ścianie. Został on zaprojektowany tak, aby wyznaczyć nowy standard dla systemów o bardzo niskich zniekształceniach i wysokiej wydajności.

Zapowiedziany na targach CEDIA we wrześniu ubiegłego roku, może być teraz przetestowany w praktyce na stoisku ISE jako lewy, środkowy i prawy kanał w rozwiązaniu Alcons Pro-Ribbon Immersive Experience. Wykorzystywane będzie podwójne grono basowe Trinnov DBA w konfiguracji 12 × 12 i składające się z 12-calowych kolumn basowych Alcons QB242 i QB363, które będzie napędzane z wykorzystaniem nowego przetwarzania WaveForming firmy Trinnov. Jego uzupełnieniem są zamknięte wielkoformatowe subwoofery referencyjne Alcons CRMS-LFE18, wykorzystujące kaskadowe zarządzanie basami w celu optymalizacji zarówno pod kątem dynamiki oraz energii dźwięku, jak i szerokości emisji niskich częstotliwości.

Oprawa wizualna Pro-Ribbon Immersive Experience jest realizowana przy użyciu najnowocześniejszego projektora laserowego Sony VPL-GTZ380 o jasności 10000 lumenów i rozdzielczości 4K z w pełni zindywidualizowanym przetwarzaniem obrazu. Jego uzupełnieniem jest nowy ekran DreamScreen UltraWeave Studio X1. Ekran łączy ulepszoną wydajność wideo z wyjątkowymi właściwościami akustycznymi z niskim poziomem strat.

KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl