Alcons zaprasza na otwarte webinary poświęcone technologii Pro-Ribbon

11 maja 2020

Firma Alcons Audio zaprasza na serię specjalnie opracowanych szkoleń online, w których wezmą udział m.in. takie branżowe ikony jak Buford Jones oraz Gord Reddy, a także inni goście specjalni. Warsztaty są dedykowane wszystkim, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych technologii i narzędzi inżynierii dźwięku, niezależnie od tego, czy specjalizują się w trasach koncertowych/produkcji, instalacji czy kinie. Pierwszy webinar jest zaplanowany na wtorek 12 maja.

Webinary są oparte na opracowanych na wewnętrzne potrzeby firmy szkoleniowych prezentacjach online Go-To, dedykowanych inżynierom, konsultantom, a także sprzedawcom i potencjalnym klientom. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na informacje online Alcons udostępnia teraz te prezentacje znacznie szerszej publiczności.

Każde seminarium potrwa 30–60 minut i zostanie poprowadzone przez Davida Rahna z Alcons Audio USA, z udziałem zaproszonych doświadczonych inżynierów dźwięku. Szkolenia internetowe zapewnią szczegółowy wgląd w produkty i aplikacje Alcons, a także umożliwią głębsze poznanie technologii Pro-Ribbon, na której opiera się wiele opatentowanych przez firmę rozwiązań audio, i jej wpływ na branżę Pro Audio.

Każda sesja szkoleniowa rozpocznie się wprowadzeniem do Alcons Audio, zawierającym kluczowe informacje o firmie, a zakończy się krótką sesją pytań i odpowiedzi. Uczestnicy zostaną zaproszeni do dyskusji na różne tematy oraz do wymiany poglądów na temat obecnych standardów rynkowych i przyszłości Pro Audio.

„Nasza opatentowana technologia przetworników wstęgowych Pro-Ribbon zawsze była otoczona błędnymi przekonaniami na temat ogólnej użyteczności w profesjonalnym wzmacnianiu dźwięku. W ramach seminariów internetowych chcemy obalić mity dotyczące naszych rozwiązań. Ogólnie rzecz biorąc, webinary pomogą lepiej zrozumieć nasze zaawansowane projekty i pokażą, dlaczego produkty Alcons zdobyły specjalną pozycję w branży Pro Audio” – powiedział współzałożyciel i dyrektor zarządzający Alcons Audio Tom Back.

Harmonogram webinarów:

12 maja 2020 r

Wprowadzenie do technologii Pro-Ribbon.

  • Zawiera historię przetwornika pro-ribbon oraz dyskusję na temat charakterystyki dyspersji.

14 maja 2020 r

Wprowadzenie do obecnych na rynku rozwiązań Alcons, w tym nowego LR24.

  • Zawiera wprowadzenie do technologii Alcons Pro-Ribbon, rozwiązań wstęgowych Alcons (seria L) i rozwiązań punktowych Alcons.
  • W sesji wezmą udział goście specjalni – inżynier dźwięku Buford Jones (Prince, David Bowie, Eric Clapton, Pink Floyd i inni) oraz inżynier live Gord Reddy (Alison Krauss, Sarah McLachlan, Norah Jones i inni).

19 maja 2020 r

Wprowadzenie do rozwiązań zestawów kina domowego Alcons.

  • Zawiera wprowadzenie do technologii Alcons Pro-Ribbon, zaawansowanych rozwiązań zestawów kina domowego (seria C, seria CRMS) oraz przegląd aplikacji i projektów.
  •  W sesji weźmie udział gość specjalny – audiofil i miłośnik kina domowego Brad Scott.

21 maja 2020 r

Wprowadzenie do rozwiązań Alcons Commercial Cinema Solutions.

  • Zawiera wprowadzenie do technologii Alcons Pro-Ribbon, komercyjnych rozwiązań kinowych (seria C, seria CRMS) oraz przegląd aplikacji i projektów.

Wszystkie seminaria będą prowadzone w języku angielskim i odbędą się o godz. 19:00 czasu polskiego.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy zarejestrować się na stronie https://www.alconsaudio.com/webinar/

 
KONTAKT DLA PRASY:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.
+48 606 408 162
edek.poplawski@aplauzaudio.pl