QSC PLX1804

PLX1804
Numer katalogowy: QPLX1804
Końcówka o mocy 550 W na kanał (8 Ohm)

Opis

Wzmacniacze Serii PLX2

PLX1804

Seria PLX2 to rodzina najwyższej jakości wzmacniaczy o dużej mocy, zaprojektowana do użycia w najbardziej wymagających instalacjach estradowych. Wzmacniacze tej serii są zbudowana na bazie trzeciej generacji technologii QSC PowerLight®, dzięki czemu cechują się niewielką wagą, doskonałą jakością brzmieniową i potwierdzają nieprzeciętną solidność konstrukcji QSC. Oferując moc nawet do 3600 watów, wzmacniacze serii PLX2 są w stanie zapewnić niezwykle czysty, niezniekształcony dźwięk dla systemów głośnikowych o ogromnej mocy.

Dwa sposoby na serię PLX2

Modele "02" (PLX1802, PLX2502, PLX3102 oraz PLX3602) są doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy potrzebują zasilić do czterech głośników na każdym z kanałów wzmacniacza (obciążenie 2 omy) lub też w przypadku, gdy wymagane jest użycie trybu zmostkowanego zapewniającego niezwykle wysoką moc. Te modele posiadają wbudowany procesor subwoofera, układy filtrów oraz wskaźniki na ścianie przedniej informujące o pracy w trybie monofonicznym zmostkowanym.

Kompaktowe modele "04" (PLX1104, PLX1804) oferują tę samą funkcjonalność oraz technologię i wiele innych dodatkowych wartości. Ich głównym zastosowaniem są aplikacje, które nie wymagają pracy w trybie zmostkowanym lub przy obciążeniu 2 omów. Zostały one zaprojektowane do zasilania jednego lub dwóch głośników podłączonych do każdego z kanałów wzmacniacza (minimalne obciążenie to 4 omy). Te modele oferują uproszczony zestaw funkcji przy zachowaniu prawdziwej, bezkompromisowej funkcjonalności modeli PLX i ich technologii. Przy wadze zaledwie 5.9 kg, te wzmacniacze typu "plug-and-play" są doskonałym wyborem w zestawach przenośnych, jak również jako referencyjne zestawy nagłośnieniowe.

Mechanika

Wzmacniacze serii PLX2 mają dopracowany i solidny wygląd zwykle kojarzony z najwyższej klasy samochodami wyścigowymi, motorami wyczynowymi, profesjonalnymi narzędziami czy zaawansowanymi technologicznie maszynami. Panel przedni wykonany z jednolitego odlewu aluminiowego nada każdej skrzyni rack profesjonalnego wyglądu, działając jednocześnie jako zintegrowany więzar (I-beam), sztywno wiążący całą obudowę i zapewniający jej niezniszczalność przez wiele lat funkcjonowania w trasie.

Inne dodatki mechaniczne takie jak boczne szyny usztywniające, tylne mocowania do szyn rack oraz punkty mocowania przewodów potwierdzają wieloletnie doświadczenie firmy QSC na tym polu oraz dbanie o szczegóły. QSC zaprojektowało nawet zintegrowane uchwyty na ścianie przedniej, dzięki którym wzmacniacz jest wkładany do skrzyni rack bez ryzyka skaleczenia palców instalatora o szyny rack. Zewnętrzny wygląd wzmacniaczy serii PLX2 nawiązuje do tego, co znajduje się w ich środku - prostota i solidność – od 6 do 10 kilogramów najbardziej zaawansowanych wzmacniaczy mocy na Ziemi.

Technologia PowerLight

Technologia sieciowych zasilaczy impulsowych PowerLight zastąpiła duże i ciężkie transformatory prądu zmiennego (zwykle ok. 9 kg) na niezwykle sprawnie działające i lekkie nowoczesne rozwiązanie bloku zasilacza aktywnego. Konwencjonalny transformator prądu zmiennego dostarczał 100 lub 120 impulsów energii na sekundę, podczas gdy zasilacze PowerLight zapewniają od 190000 do 230000 takich impulsów na sekundę. Więcej impulsów pozwala na łatwiejsze zaspokojenie potrzeb prądowych stopnia mocy wzmacniacza. Zasilacz sieciowy nie "wymięka", dzięki czemu dźwięki basowe są potężne i pełne energii, a góra pozostaje klarowna i niezwykle przenikliwa.

Jakość sygnału audio

Tor sygnału audio wzmacniaczy PLX2 ma jakość spotykaną głównie w referencyjnych konstrukcjach studyjnych. W przypadku zmian temperatury pracy precyzyjny układ kontroli sygnału dokonuje chwilowych korekt w pracy crossovera, eliminując tym samym powstawania zniekształceń sygnału. Rezultatem tego jest zachowanie pełnej czystości w zakresie wysokich częstotliwości i uzyskanie pełnej spójności brzmieniowej niezależnie od tego, jak mocno jest wysterowany wzmacniacz. Modele o najwyższej mocy posiadają układy wyjściowe wykonane z unikalnym dla firmy QSC kanonem klasy H, będące swoistym układem "turbodoładowania" w odniesieniu do sygnału audio, który zwiększa maksymalną moc bez wpływu na podstawową jakość materiału audio.

Charakterystyka serii PLX2

Wszystkie modele

 • Niezwykle lekkie: modele 02 - 9,5 kg, modele 04 - 5,9 kg
 • System chłodzenia wyrzuca gorące powietrze z przodu obudowy, pozostawiając wnętrze racka chłodnym. Przepływ powietrza przez tunel radiacyjny eliminuje potrzebę używania dodatkowych filtrów rozpraszających.
 • Kontrolki LED na ścianie przedniej: zasilania, obcinania sygnału, -10 dB oraz obecności sygnału, pozwalające na monitorowanie pracy systemu i rozwiązywanie pojawiających się problemów. Modele 02 posiadają także kontrolki LED trybu zmostkowanego oraz równoległego.
 • Złącza wyjściowe typu Speakon® NL-4 zapewniają pewne i bezpieczne połączenia z głośnikami.
 • Gałki czułości umieszczone na ścianie przedniej posiadają 21 zapadek, co pozwala na szybkie i precyzyjne odtwarzanie ustawień.
 • Symetrycznie gniazda wejściowe typu XLR z równolegle podłączonymi gniazdami jack TRS zapewniają połączenie z powszechnie używanymi wtykami wejściowymi i umożliwiają przekazywanie sygnału do kolejnych urządzeń.
 • Opatentowana technologia impulsowych zasilaczy sieciowych PowerLight z kolejnymi patentami w trakcie zgłoszenia.

Modele 04

 • Udane połączenie bezkompromisowej technologii PLX, jakości oraz funkcjonalności, znajdujące zastosowanie w aplikacjach, w których nie jest konieczne stosowanie trybu zmostkowanego lub praca w trybie stereofonicznym przy obciążeniu 2 omów..
 • Dwa modele o maksymalnej mocy 900 watów na kanał przy 4 omach.
 • Układ limitera sygnału chroni głośniki, a układ ograniczenia termicznego pozwala na pracę systemu nawet w przypadku nienormalnego przeciążenia.

Modele 02

 • Złącza wyjściowe w postaci gniazd Speakon® NL4 oraz śrub zaciskowych.
 • Filtr 100 Hz górnoprzepustowy oraz filtry dolnoprzepustowe pozwalające na pracę w systemu trybie bi-amping z subwooferem i satelitami, bez konieczności stosowania zewnętrznego crossovera.
 • Regulowane filtry 33 Hz dla częstotliwości infrasonicznych zapobiegające uszkodzeniu głośników niskotonowych w skutek pojawienia się niezwykle silnych impulsów.
 • Limitery sygnału o ustawianych parametrach pracy.
 • Cztery modele z maksymalną mocą do 1800 watów na kanał przy 2 omach, 3600 watów w trybie zmostkowanym przy 4 omach.

PowerLight jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy QSC Audio Products, Inc.
Speakon jest znakiem towarowym firmy Neutrik.

Dane techniczne

Moc550 W (8Ω)
Obudowa2U
Klasa pracyH
Wymiary89 x 483 x 227 mm
Waga5,9 kg
Wzmocnienie Gain35 dB
 • Sennheiser
 • Neumann
 • Alcons
 • QSC
 • AVE
 • Hartke
 • Amphenol
 • Belden
 • Schill