QSC ISA 300Ti

ISA 300Ti
Numer katalogowy: QISA300TI
Wzmacniacze ISA to idealne, ekonomiczne rozwiązanie dla zastosowań stacjonarnych instalacji wymagających niskiej impedancji.

Opis

Seria ISA

ISA 300Ti


Seria ISA została specjalnie zaprojektowana jako budżetowe rozwiązanie dla branży nagłośnieniowej. W jej skład wchodzi siedem modeli, w tym cztery o niskiej impedancji (ISA 280, ISA 450, ISA 750, ISA 1350) z możliwością pracy przy 2 omach oraz trzy modele w wersji "Ti" z wyjściami 25, 70 oraz 100 volt przeznaczone do stacjonarnych instalacji nagłośnieniowych (ISA 300Ti, ISA 500Ti, ISA 800Ti). Szerokie możliwości podłączania obciążeń oraz zestaw rozbudowanych funkcji sprawia, że wzmacniacze serii ISA to solidne, budżetowe rozwiązanie w zakresie wszystkich stałych instalacji nagłośnieniowych.

Unikalną cechą wśród wzmacniaczy mocy przeznaczonych do instalacji stacjonarnych jest to, że wzmacniacze w wersji "Ti" mogą zasilać równocześnie na tym samym kanale głośniki o impedancji 8 lub 4 omów oraz systemu stacjonarnego. To rozwiązanie pozwala operatorowi zminimalizować ilość potrzebnych kanałów wzmacniaczy przez umożliwienie podłączenia ograniczonej ilości głośników sieciowych do tego samego wzmacniacza, który zasila główny system dźwiękowy.

Wszystkie siedem modeli ma solidne obudowy rack o wysokości 3U, z gałkami czułości wejściowej umieszczonymi na ścianie tylnej, w celu uniemożliwienia zmiany ich ustawień przez osoby niepowołane oraz zapadkami pozycji co 2 dB, co pozwala na szybkie i precyzyjne odtwarzanie ustawień. Złącza wejściowe to zarówno gniazda typu XLR, jak i złącza zaciskowe typu Euro. Złącza wyjściowe to bezpieczny blok złączy zaciskowych zgodny z zaleceniami agencji bezpieczeństwa i zapewniający łatwość podłączenia różnych przewodów. Użyteczność urządzeń znacznie podnosi obecność złącza HD-15 DataPort V2 (wersja druga), dzięki któremu można użyć kompatybilne dodatkowe procesory sygnałowe z DPV2, takie jak XC-3 Crossover, filtr SF-3 Subwoofer, filtr LF-3 Low Frequency czy DSP-3 z zewnętrznym zasilaczem sieciowym.

Wbudowanie filtry górnoprzepustowe o zmiennych ustawieniach parametrów pracy służą do zabezpieczenia głośników i zapobiegają nasyceniu transformatorów głośnikowych podczas pracy z typowym materiałem dźwiękowym. Wzmacniacze serii ISA posiadają też inne układy zabezpieczające takie jak: przed prądem stałym, częstotliwościami poddźwiękowymi oraz RF, przegrzaniem, a także przeciwzwarciowe.

W modelach ISA 750 oraz ISA 800Ti komplementarny, bipolarny stopień mocy wykonany w klasie H znacznie zwiększa wydajność systemu przez zmniejszenie poboru prądu zmiennego i ograniczenie strat ciepła o 40%. Chłodzenie wzmacniaczy jest realizowane przez wentylator o automatycznie regulowanej prędkości obrotowej, który to przemieszcza strumień powietrza z tyłu na przód obudowy.

Dane techniczne

Rodzaj systemuSystem instalacyjny
Moc185 W (8Ω), 280 W (4Ω), 430 W (2Ω),
Obudowa3U
Wymiary133 x 483 x 400 mm
Waga20 kg
  • Sennheiser
  • Neumann
  • QSC
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill