QSC AD-S82

AD-S82
Numer katalogowy: QAD-S82

AD-S82 to konstrukcja dwudrożna wykorzystująca odporny na niekorzystne warunki środowiska 8" przetwornik niskich częstotliwości i 1" przetwornik wysokich częstotliwości z kopułką tytanową. Wersja o większej mocy AD-S82H korzysta z wysokotonowego przetwornika ciśnieniowego o wyjściu o średnicy 1 cala. Obydwie wersje są dostępne z lub bez transformatora (transformator 70V/100V jest dołączony jako opcjonalny system montażowy ID-8T IntelliDock).

Opis

Seria AcousticDesign™

AD-S82


QSC AcousticDesign™ AD-S82 to pełnopasmowa kolumna głośnikowa przeznaczona do montażu na płaskich powierzchniach, która posiada elegancką nowoczesną stylistykę doskonale komponującą się z wieloma różnymi otoczeniami: w hotelach, restauracjach, salach obrad oraz podczas prezentacji multimedialnych. Obudowy kolumn posiadają rewolucyjny inteligentny system montażowy firmy QSC o nazwie IntelliDock™ (opatentowany) połączony z obrotowym systemem kierunkowym Advanced Directivity™. Obudowy są oferowane w kolorze czarnym lub białym. Te wspaniale brzmiące i odporne na warunki zewnętrzne kolumny mogą być też malowane, w celu ich dopasowania do stylistyki każdego konkretnego otoczenia.

Dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i o dużej mocy, model AD-S82 to dwudrożny system głośnikowy o szerokiej emisji niskich częstotliwości umieszczony w obudowie będącej formą ciśnieniową zrobioną z polistyrenu o wysokiej udarności. W obudowie znajduje się wodoodporny głośnik niskotonowy o średnicy 8 cali z bardzo wytrzymałym resorem wykonanym z podwójnie zagiętej tkaniny. Wersja o dużej mocy wykorzystuje ciśnieniowy głośnik wysokotonowy z 1" otworem wyjściowym, podczas gdy w wersji standardowej użyto 1" tytanowy tweeter kopułkowy. Obydwie wersje są dostępne z wbudowanym transformatorem lub bez niego. Głośnik wysokotonowy jest połączony z obrotowym systemem kierunkowym Advanced Directivity opracowanym przez firmę QSC. Pozwala on na precyzyjne skierowanie fali dźwiękowej niezależnie od kierunku montażu kolumny.

Nowy inteligentny system montażowy firmy QSC podnosi poprzeczkę dla dostawców głośników w zakresie łatwości ich instalacji oraz bezpieczeństwa. Stacja dokująca IntelliDock składa się ze wszystkich elementów niezbędnych do zamontowania kolumny, okablowanie oraz pozycję głośnika w jednej obudowie - niezależnie od obudowy. Obudowa kolumny jest montowana w stacji dokującej przy wykonaniu jednego ruchu, z równoczesnym dokonaniem połączeń elektrycznych i zablokowaniem głośnika na odpowiednim miejscu. Ten doskonały projekt posiada jeszcze kolejne zalety w zakresie bezpieczeństwa - znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży. Gdy zaczyna się wieczorne otwarcie, zamontuj kolumny w stacjach dokujących i zasil je materiałem muzycznym. W sumie dostępne są trzy konfiguracje montażowe włączając w to standardowy montaż przy użyciu klamry.

CHARAKTERYSTYKA

 • Nowoczesna stylistyka, wodoodporna obudowa oraz inne elementy - kolumny idealne do wszechstronnego wykorzystania.
 • Dwudrożny system 8-calowy - lekka, wielofunkcyjna obudowa posiada bardzo wytrzymałą i malowaną proszkowo aluminiową siatkę ochronną.
 • Inteligentny system montażowy IntelliDock™ - składa się z płyty mocującej oraz odłączanej stacji dokującej, która posiada styki połączeniowe z układem elektrycznym. Zaletami są łatwość montażu oraz zmniejszone ryzyko kradzieży kolumn.
 • Obrotowy system kierunkowy Advanced Directivity™ - (60° x 90°) pozwala na precyzyjne skierowanie fali dźwiękowej głośnika niezależnie od kierunku zamontowania obudowy kolumny głośnikowej.
 • Wersja standardowa i o dużej mocy - moc kolumn jest dostosowana do różnego typu warunków. Wbudowany układ dynamicznego ograniczania mocy podczas występowania przeciążenia.

Dane techniczne

Rodzaj systemuSystem instalacyjny
Moc180 W
ObudowaForma wtryskowa, wodoodporny, polistyren o wysokiej odporności na uderzenia
Przetwornik wysokich częstotliwości1"
Przetwornik niskich częstotliwości8"
Pokrycie pionowe60 stopni
Pokrycie poziome90 stopni
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)111 dB
Pasmo przenoszenia85 - 18000 Hz (-6 dB), 65 - 19000 Hz (-10 dB)
Siatka ochronnaAluminium malowane proszkowo
Waga7,4 kg
 • Sennheiser
 • Neumann
 • Alcons
 • QSC
 • AVE
 • Hartke
 • Amphenol
 • Belden
 • Schill