QSC WL218-SW

WL218-SW
Numer katalogowy: QWL218-SW

WL218-sw jest znakomitym, niezwykle wydajnym subwooferem wyposażonym w dwa głośniki o średnicy 18 cali, zaprojektowanym do użycia w bardzo wymagających estradowych lub stacjonarnych systemach nagłośnieniowych. Mogą być one użyte zarówno w wersji wolnostojącej, jak i podwieszanej. Łącząc w sobie imponująco skuteczną emisję niskich częstotliwości i znakomitą ich wierność, WL-218-sw jest doskonałym uzupełnieniem modeli z uznanej serii QSC WideLine, jak też wszystkich innych profesjonalnych systemów nagłośnieniowych.

Opis

Seria WideLine-8 Line Array System

Subwoofer WL218-SW

 • Bardzo wysoka moc w stosunku do wymiarów - 135.4 dB SPL (1m) w szczycie przy wysokości tylko 15 cali (38 cm).
 • Spójna muzyczna reakcja połączona z reprodukcją częstotliwości aż do 32 Hz.
 • Niezwykle niski profil (15 cali - 38 mm) i małe gabaryty.
 • Gwintowane otwory montażowe (M20) tyczek do wykorzystania w przypadku współpracy z pełnopasmowymi kolumnami wyposażonymi w gniazda tyczek.
 • Zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań związanych z transportem i użytkowaniem kolumn włączając w to opcjonalny wózek transportowy, miękkie pokrowce oraz cztery praktycznie rozmieszczone uchwyty.
 • Najwyższej jakości i wysokiej mocy przetworniki niskotonowe o głębokim ruchu membrany i z cewkami o średnicy 4 cali.
 • Obudowy wykonane z 15 mm sklejki brzozowej z obszernym wewnętrznym użebrowaniem w celu zapewnienia ich odpowiedniej sztywności i czystej precyzyjnej reprodukcji dźwięków.

 

GP218-sw to najwyższej jakości subwoofer o konstrukcji 4th order band-pass wyposażony w dwa 18-calowe przetworniki o wysokiej sprawności. Został on zaprojektowany w celu użycia go jako subwoofer ustawiany na podłożu podczas koncertów plenerowych lub w stacjonarnych instalacjach nagłośnieniowych, gdy dostępna przestrzeń na nagłośnienie lub też wymiary kolumn stanowią pewien problem. Robiąca wrażenie skuteczność emisji połączona z reprodukcją dźwięków z najniższego pasma oraz wybitna muzykalność sprawia, że model GP218-sw jest idealnym partnerem dla innych kolumn z uznanej serii QSC WideLine, jak również dla innych profesjonalnych systemów nagłośnieniowych.

Każdy subwoofer jest wyposażony w sześć nagwintowanych otworów montażowych M10, co pozwala na ich podwieszenie w instalacjach stacjonarnych.

W przypadku instalacji, w których subwoofery są ustawiane na podłożu, mogą być one ustawiane poziomo korzystając z rozwiązania, jakie zapewniają wzajemnie blokujące się nóżki jednej kolumny i otwory wykonane na ścianie górnej drugiej kolumny. Dodatkowo zastosowano nagwintowany otwór (M20) na tyczkę, który pozwala na konfigurowanie subwoofera z małymi montowanymi na statywach (tyczkach) pełnopasmowymi kolumnami głośnikowymi.

Niezwykła muzykalność i do tego potężna moc subwoofera są wynikiem wyjątkowo uważnego dopasowania użytego przetwornika, objętości obudowy oraz strojenia portu. W efekcie system oferuje sporą dawkę "uderzającej" energii przy jednoczesnym zachowaniu głęboko brzmiących niskich częstotliwości, tak więc muzycznie ważne i oczekiwane fundamenty są solidnie i precyzyjnie reprodukowane.

Obudowa GP218-sw została wykonana z najwyższej jakości sklejki brzozowej wykończonej przy użyciu przyjaznej środowisku wodorozcieńczalnej powłoki polimerowej, która zapewnia wysoką odporność na trudy tras koncertowych, a równocześnie możliwa jest jej naprawa w terenie. Rozbudowane wewnętrzne ożebrowanie zostało wprowadzone w celu wyeliminowania strat akustycznych wynikających z rezonowania ścian. Dodatkową sztywność całej konstrukcji zapewniają grodzie, które zostały wykonane z tej samej sklejki co sama obudowa.

Pomimo ruchu ogromnych mas powietrza w portach obudowy, niezwykle drobiazgowe ich ukierunkowanie sprawiło, że system charakteryzuje się brakiem zniekształceń powstających w portach typu "chuffing". Duży obszar portu pozwala na swobodne przemieszczanie się dużych mas powietrza z minimalnymi turbulencjami.

Podobnie jak w przypadku jego "podwieszanego" brata - modelu WL212sw, jakość brzmieniowa subwoofera GP218-sw oraz jego moc w stosunku do wielkości są bezkonkurencyjne. Dla użytkowników, którzy oczekują tylko wyjątkowego brzmienia, a nie potrzebują drogich rozwiązań związanych z możliwością podwieszania, GP218-sw daje tę samą jakość brzmieniową jak WL218-sw, jednakże w bardziej atrakcyjnej cenie.

Do pobrania dostępne są pliki QSControl.net™ / BASIS™ & SC28 DSP. Zostały one precyzyjnie przygotowane do współpracy z modelami GP212-sw oraz WL218-sw w celu zapewnienia optymalnej pracy subwooferów.

Dane techniczne

Rodzaj systemuSystem instalacyjny
Moc1700 W
ObudowaSklejka 36 mm, 15 mm góra i dół
Przetwornik niskich częstotliwości18"
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)133 dB
Pasmo przenoszenia37 - 200 Hz (-6 dB), 31 - 1000 Hz (-10 dB)
Wymiary541 x 1166 x 882 mm
Waga92,5 kg
KolorCZarny
 • Sennheiser
 • Neumann
 • QSC
 • Hartke
 • Amphenol
 • Belden
 • Schill