Sennheiser AudioBeam

WYPRZEDAŻ
AudioBeam
Numer katalogowy: 009859
AudioBeam - Selektywny odbiór dźwięków.
4 998 zł 13 100 zł

Opis

Charakterystyka ogólna

AudioBeam – Selektrywny odbiór dźwięków.

Wprowadzenie

Transmisja sygnału audio, ukierunkowana podobnie jak promień świetlny, jest możliwa dzięki technologii Sennheiser AudioBeam. Innowacyjny system AudioBeam jest oparty na technologii ultradźwiękowej. Koncentruje się on na promieniowaniu dźwięku w niewielkim zakresie, tak więc nadawany sygnał audio jest słyszalny jedynie w określonych miejscach. Dlatego też AudioBeam jest idealnym systemem „nagłośnieniowym” do wykorzystania w muzeach, teatrach, jak też w rozwiązaniach stosowanych w systemach bezpieczeństwa oraz aplikacji technologii digital signage (systemy emisji interaktywnych treści za pomocą cyfrowych wyświetlaczy).

Technologia

Transmitowany sygnał audio – niezależnie od tego, czy jest to mowa, muzyka lub też inne dźwięki – jest miksowany na sygnał ultradźwiękowy, który jest następnie precyzyjnie promieniowany w określonym kierunku. W wyznaczonym miejscu, i tylko tam, następuje urzeczywistnienie obliczonego wcześniej efektu intermodulacyjnego i oryginalny sygnał audio staje się słyszalny. Jeśli staniesz obok lub za AudioBeam, nic nie usłyszysz. Dźwięki będą słyszalne jedynie w przypadku, gdy będziesz znajdować się bezpośrednio w promieniowanej wiązce dźwięków, lub też, jeśli jest ona odbijana w twoim kierunku przez gładkie powierzchnie, takie jak panele szklane lub ściany.

Zastosowanie

Istnieją niezliczone obszary wykorzystania technologii AudioBeam. Wystawy mogą być wzbogacone o efekty akustyczne takie jak wędrujące efekty dźwiękowe, eksponaty mogą „przemawiać”, jeśli tylko zwiedzający pojawią się w ich bliskości, obrazy będą mówić o historii ich powstania czy wyjaśniać prezentowane treści. Dodatkowo użytkownikom terminali mogą być przekazywane spersonalizowane informacje, a uczestnikom konferencji może być dostarczane tłumaczenie w innym języku – bez wprowadzania słyszalnych zakłóceń między dostępnymi transmitowanymi sygnałami audio. Korzystając z technologii Sennheiser AudioBeam możliwości są niemalże nieograniczone!

Dane techniczne

Rodzaj systemuPromiennik audio
ZastosowanieInstalacja stała
Nazwa systemuAudioBeam
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)75 dB ±5 dB
Wymiary264 x 82 x 320 mm
Waga3.100 g
Częstotliwości transmisji40 kHz
Zasilanie110 - 240 V
Zużycie energiimax. 100 W
Modulacjaszerokopasmowa AM
Wejście audioXLR-3F, symetryczne, oddzielone galwanicznie
  • Sennheiser
  • Neumann
  • QSC
  • Hartke
  • Amphenol
  • Belden
  • Schill